| NiKoLeT a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri diferite dar frumoase!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| BreeTPU a răspuns:

Vezi si aici http://www.bree.ro/statusuri/misto.php putine, frumoase si scrise corect.

| ツツツ a răspuns:

-E clipa ce inevitabil m-a ajuns. pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans
-M-ai "omorat" de-atatea ori ce as putea sa iti doresc decat sa mori! sau iti propun acum un truc: raman eu om si tu un porc
-Fac colectie de amintiri nefericite
In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.
-Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer. Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc
-Promisiuni uitate, nepasate,
Amintiri și vise destrămate,
Vorbe sincere ce au trecut pe langă noi,
Imagini derulate cu noi amândoi…
-
Stau în camera mea rece … Privesc în jur si mi se pare că pereții se strâang in jurul meu … Mă simt singură … Totul e întunecat și rece, întocmai ca inima mea … Închid ochii și încerc să uit de tot …

-
Azi esti orbit de fericire si ai uitat că cineva traieste doar pentru tine. Dar mâine vei cădea dintre nori si vei privi în urma … mă vei vedea acolo si vei ști ce înseamna regretul

-Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

-Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

-Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

-Zambete… Priviri desprinse din vise… Inca mai sper la cele promise… De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis.

-Orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus.

-Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…