| andra_3681 a întrebat:

As vrea sa imi aman ciclul cu 5-6 zile si stiu ca se poate cu vitamina ca, dar nu stiu cum se administreaza si deca are reactii adverse. Ajutati-ma va rog deoarece plec pentru prima data cu prietenul meu la munte si abia mi-am inceput viata sexuala. am 17 ani

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Şi care este problema?
Vitamina K se administrează numai la indicaţia medicului nu cum vrei tu.
Prietenul poate să-şi pună şi pofta în cui, face parte din viaţa ta şi trebuie să laşi natura lucrurilor aşa cum este. Dacă te iubeşte, te înţelege.
Distracţie plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa intervii in desfasurarea acestui lucru, e firesc si daca prietenul nu e de acord treaba lui, nu fa vreo prostie din acasta cauza.

| zantedeschia a răspuns:

Vitaminele se iau administrate de medic. Niciodata sa nu iei vitamine dupa capul tau.Vitamina K administrata incorect duce la distrugerea globulelor rosii si te alegi cu o anemie de toata frumusetea.Parerea mea este sa lasi ciclu sa iti vina cand iti vine, poate te alegi cu cu o dereglare hormonala si ba nu o sa iti mai vina ba o sa iti vina de o sa te saturi. Cat despre prieten, eu cred ca poate astepta. Tu crezi ca o sa fi vesnic disponibila pentru toti? Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te grabesti sa ai relatii intime inainte sa te poti gandi la o relatie serioasa? Fetele sunt cele care sufera, ai grija! Baietii din ziua de azi te schimba repede pentru alta care cine stie ce face pentru el...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amanarea artificiala a menstruatiei are efecte nedorite pe termen lung. Iti poti induce dezechilibre pe care sa fie extrem de greu sa le corectezi. De unele nici n-o sa-ti dai seama, dar peste cativa ani cand vei vrea copii te poti trezi ca nu poti avea, ca ai nevoie de cine stie ce tratamente. Nu recomand asa ceva nimanui, cu nici o ocazie. Prietenul tau va intelege daca te iubeste, muntele ramane tot acolo, weekenduri vor mai fi. Nu face prostii din astea, ca le platesti mai scump decat merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu v-am intrebat daca e bine sau nu. V-am intrebat cum se administreaza si daca are reactii adverse dupa aia hotarasc eu daca iau sau nu. Deci va rog sa-mi ziceti cum se administreaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato, baga-ti mintile-n cap, ce Dumnezeu!