| maria_8727 a întrebat:

am si eu o intrebare. mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu acum cateva zile, ne-am protejat cu pezervativul dar din pacate acesta s-a ruptcrying. eu eram in prima zi dupa ce mi s-a terminat ciclul. e posibil sa raman insarcinata. va rog sa ma ajutati si sa imi raspuneti imi e foarte teamasad. va multumesc

Răspuns Câştigător
| 38499388seby29 a răspuns:

In mod normal nu pentru ca ovulatia nu vine chiar in ziua urmatoare dupa ciclu asa ca stai linistitahappy

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil, totusi riscul este destul de mic.

Abh
| Abh a răspuns:

Teoretic erai in perioada nefertila si nu ar trebui sa ai probleme dar cum nebanuite sunt caile Domnului, nu se se stie niciodata.

| sasha a răspuns:

Spune-i ca data viitoare sa nu isi ma ia prezervative de la shwinking

| EUSIATIT a răspuns:

Ai fost la limita. poate nu sau poate da. nu stii decit dupa 26 de zile cind trebuie sa ti vina ciclu. dar. cum ati rupt prezervativul mai. asa de agitati atiu fost. hmm

| llllllllllll a răspuns:

Nu cred ca poti ramane insarcinata, deoarece :
1. d-abia ti s-a terminat ciclul si nu se poate face ovulatie atat de devreme.
2. Atata timp cat nu a ejaculat in tine, nu ai cum sa ramai insarcinata.
Dar ca sa stai linistita iti poti face un test de sarcina la 14 zile de la contactul sexual.
Mult succes!

| multimoak a răspuns:

Niciodata nu se stie! Desi se spune ca nu esti fertila in acele zile, poti sa ramai pentru ca nu stii cand este ovulatia. Decat sa ne intrebi pe noi, mai bine ti ai cumpara un test si ai afla sigur daca esti sau nu.winking

| maria_8727 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri... m-am mai linistit putin. stiu sigur ca el a ejaculat afara. dar totusi imi fac griji sper sa fie totul in regula.multumesc mult big grin

| maria_8727 explică:

Nici eu nu imi explic cum sa putut rupe prezervativul.cred ca e pur ghinion.nust el mi-a spus sa nu imi fac griji dar chiar nu ma pot linistiisad

| Mikee a răspuns:

De obicei organismul femeii nu reactioneaza la spermatozoizi cu 9 zile inainte si 9 dupa ciclu...ideea este ca trebuie sa fiti siguri ce s-a intamplat exact acolo, grav nu este doar ca trebuie sa stiti exact daca a existat ejaculare interioara sau nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesti proasta te va parasi