| Melly a întrebat:

As vrea sa imi dati niste idei pentru un desen tema desenului e timpul ce as putea desena?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| blue_butterfly a răspuns:

Un turn cu ceas, cum sunt cele din Sibiu, care se vede printre ramurile unui copac cu frunze aramii mangaiate de cateva raze blande de soare, ca in peisajele de toamna.

10 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Ai putea desena un copac, in anotimpul primavara cum infrunzeste, vara -cu fructe, toamna cand isi pierde frunzele si iarna-gol tongue asta reprezentand si anii de viata ai omului cum creste e in toiul vietii apoi incet, incet imbatraneste si moare. sau cum a spus si eluveitie. evolutia omului in timp, desi e mai greu de la stadiul de maimuta pana la om...
sau ai putea desena o floare, un boboc, apoi mai deschis, si stadiul de floare, pe urma cum ii cad petalele ...alte idei nu mai am tongue sau un ceas cu ceva pe'acolo nu stiu.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ai putea sa desenezi in creion tot ce are legatura cu masurarea timpului:diferite tipuri de ceas, clepsidra etc. cred ca ai vazut in filmele sf sau in desene cand calatoresc in timp ii arata intr'un spatiu in care toate imaginile sunt deformate si asta sa faci si tu cu obiectele, sa le deformezi.Sau ai puteadesena evolutia omului in timp happy

| anad a răspuns:

Am vazut undeva desenata o clepsidra iar corpul ei era un copil prin care trecea nisipul; un ceas care avea in locul orelor pasari din care unele isi luasera zborul.

| lolly_3072 a răspuns:

Un ceas cu multe chestii funky pe el.winking

| lolly_3072 a răspuns:

Sau.multe lume care e grabita si unu care se uita la ceas.big grin

| DeeAnna. a răspuns:

Pai ma gandesc la un copac si pe o crenga agatat un ceas mare [ am vazut mai demult pe net si l`am desenat si eu], poate o reproducere a urmatoarei picturii de Dali: [e preferata mea]
http://www.msdlists.com/......20Time.jpg

Nu stiu.asa mi-a venit acum...
Succes.

| doar.eu a răspuns:

Un ceas care merge invers

o clepsidra care s-a spart

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau, ai putea sa desenezi etapele vietii omului, de la nastere pana la moarte.

Răspuns utilizator avertizat
| concepter a răspuns:

O clipsidra, insa in loc de nisip vor fi bani.Aceasta va aminti la toti faimoasa fraza.