| Lovepoison a întrebat:

TPU! Sunt in clasa a 7-a si am un concurs de desen cu tema: Egipt. Momentan nu prea am idei. Ce as putea desena? Cel mai bun raspuns are funda happy

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In fundal, cu siguranta una sau doua piramide cu Sfinxul. Personajul principal: unul din faraoni.

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Poi,Ar fii:piramide sau pisici[nu stiu dacastii ca pisicile sunt originare din egipt], crucea egipteana, Ceva specific egiptului.documenteaza'te si tu despre egipt si pe parcurs o sa-ti vina ideile.ca conteaza si de viziunea ta si de gandirea ta. Sper ca te'am ajutat

| Simona07 a răspuns:

In primul rand daca ai telent atunci poti face un desen mai complicat care sa contina: Sfinxul, niste piramide, nisipul purtat de vant, un apus de soare, niste oameni cu o camila(preferabil sa li se vada umbra pe nisip) iar pe cer ca intr-un miraj sa apara Cleopatra(cerul trebuie sa fie de culoare Orange sau galben). Sper ca te-am ajutat deoarece eu sunt talentata la desen.Si te rog o mica fundita?

| Anonima007 a răspuns:

Buna`! Poti desena piramide, Nisip, Nisip care zboara de la vant.O piramida invelita de nisip... Funda?batting eyelashes

| justagirl21 a răspuns:

Ai putea desena daca esti talentat, un sfinx si niste piramide mi se pare cel mai potrivit.sau, poti desena un faraon preferabil pe tutankamon care sa tina in mana dreapta un sfinx iar in cea stanga o piramida. sper ca te-am ajutat

| George130 a răspuns:

Poate te ajuta asta : http://www.desenatori.ro/top/tags/egipt/
_____________________________
http://colta-zone.forumz.ro/

| andrea_2949 a răspuns:

Poti desena: indieni, piramide si faraoni. Cred ca te-am ajutat.

| Alecsandraa29 a răspuns:

Daca esti taelntata ai putea desena o piramida in spate iar in fata ei pe cleopatra