| mynameiszeus a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva. Iubita mea zice ca este cu mine dar, ea de fapt petrece foarte putin timp cu mine. Si cand o intreb daca ma mai place, ea zice da, da, da, dar nu stiu ce sa fac. Multi prieteni imi zic lucruri rele despre ea cum ar fi ca ma inseala si acestia sunt prieteni ft buni, iar altii, in care eu nu pot avea incredere imi zic lucruri bune. Eu nu stiu ce sa mai cred. Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| tzupy_1014 a răspuns:

Cel mai banal sfat ar fi sa vorbesti cu ea...eu iti recomand ca urmatoarea data cand stai fata in fata cu ea si o intrebi daca te place,sa te uiti in ochii ei sa vezi daca pare sincera.daca nu te priveste in ochi,de obicei, are ceva de ascuns. spune-i ce crezi si ce simti. daca se va supara doar de atat, imseamna ca nu te merita.si incearca sa iti asculti si prietenii cei mai buni, ce ei iti vor binele.dar cel mai mult sa te asculti pe tine. sper ca am fost de ajutor.baftahappy

1 răspuns:
| AshuraElric a răspuns:

Poate duce o viata cu adevarat incarcata incat nu are timp nici sa respirethinking Oricum,ar trebui sa stai de vorba cu ea,sa-i explici ca intr-o relatie trebuie sa va implicati amandoi nu numai tu.Cei in care tu nu ai incredere(care nu stiu mai nimic despre voi doi)normal ca spun numai lucruri bune, de ce ar vorbi despre ceva ce nu cunosc cat despre parerea prietenilor tai, este si asta o varianta din moment ce ea ti-a spus ca te place (nu este vorba de iubire). Gandeste-te de ce sunteti impreuna (ce ti-a placut la ea)si daca se merita sa lupti ca legatura dintre voi sa reziste in timp.