| 19iuly19ko16 a întrebat:

Heii TPU :*, am din nou o intrebare, la care as vrea sa ma ajutati. Este un baiat in scoala, dragut, ne cunoastem foarte bine, e mai mare ca mine cu 5 ani, nu as vrea sa fiu cu el, sa e iubim sau alte chestii. Vreau doar sa fim amici, cum cred ca suntem. Ne salutam si ne zambim. Cand suntem fata in fata ma mai baga si el in seama, dar pe facebook, doar eu il abordez, si nu e prea comunicativ la fel cum e in realitate desi petrece mult timp pe net. Ne zicem heii, il intreb ce face, apoi el nu ma mai intreba. Doar eu ii pun intrebari si el raspunde cu 2, 3 cuvinte, dar si atunci e dragut. Cand vorbim lucruri delicate imi scrie mai mult, imi explica sau uneori imi spune sa stau linistita cand il intreb daca il deranjez, daca e suparat pe mine, daca se intampla ceva si il intreb daca e grav, etc.. Credeti ca imi raspunde doar din politete la intrebari sau vorbeste cu mine ca si cu colegii lui de clasa sa prietenii lui buni? Cam ce ar mai trebui sa vorbesc cu el? Vreau subiecte si idei, nu raspunsuri de genul "ce ii place sa faca, sau sa vorbim de ce avem in comun"
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul sunt de parere ca este un picut mai mult decat o simpla simpatie aici dar in fine...sa trecem peste.
Fii atenta, nu toti baietii sunt acel gen carora le face placere sa stea ore in sir ca sa vorbeasca pe un site de socializare.
Nu tuturor baietilor le place facebook-ul! Si eu sunt la fel pe facebook, si eu tot asa raspund celor care ma intreaba ceva acolo intrucat pur si simplu nu imi place. Eu unul sunt de parere ca acest baiat se comporta oarecum mai finut cu tine intrucat esti mai mica decat el si isi da seama de asta.Eu unul cred ca iti explica din placere,nu din obligatie sau ceva de genul dar pur si simplu nu ii place sa vorbeasca pe facebook.
Noi, baietii nu suntem toti dornici de a petrece mult timp pe facebook asa cum fac unele fete.
Pur si simplu nu ne place, nu ne simtim in largul nostru acolo chiar daca avem destui prieteni. Eu unul asa cred ca este si acest baiat despre care ne vorbesti.
Fii deschisa cu el, vorbeste despre tine, dupa intreaba-l ce parere are despre lucrul respectiv. Spune ce iti place tie, vorbiti de filme, profesori pe care ii aveti amandoi *daca aveti evident* sau despre orice vrei tu sa vorbiti insa nu il bate prea mult la cap.
Esti micuta, eu unul cred ca te simpatizeaza dar te vede doar precum o amica...nu il presa cu zeci de intrebari pe facebook intrucat se vede clar ca nu ii place sa stea pe astfel de site-uri. Nu te uraste...eu unul cred ca te protejeaza, iti explica ce si cum intrucat este mai mare. S-ar putea chiar sa te simpatizeze, cine stie? Repet, nu tuturor ne place sa stam pe facebook. El este asa cum il vezi tu de obicei in viata reala. Site-urile precum facebook-ul pot sa fie foarte inselatoare.
Bafta!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu vrei nimic cu el de ce te folosesti? noi barbati nu cautam prietene, noi cautam partenere poate il vei amagi si va crede ca vrei mai mult

| neutrino a răspuns:

Cu siguranta ca acest baiat te atrage mai mult decat vrei sa recunosti. Amic nu-l poti avea decat daca faci parte din anturajul lui, si va petreceti mai mult timp "si" impreuna. Virtual insa, iti poate fi amic numai daca gasiti subiecte comune de discutat, iar el sa fie interesat de acest lucru, fapt care se pare ca nu se intampla. El ramane totusi un baiat politicos, dar care, momentan, se pare ca nu este interesat de tine, dar atentie, nici dezinteresat. In locul tau i-as zambi mai mult in realitate, si ar fi bine sa-l lasi pe el sa te contacteze primul.

| 19iuly19ko16 explică (pentru neutrino):

Multumesc muult!

| neutrino a răspuns (pentru 19iuly19ko16):

Cu multa placere!