| Denisse69 a întrebat:

As vrea si eu statusuri 2013.Nu de dragoste, legate de timp sau de indiferenta.

Răspuns Câştigător
| Cioanca_Patricia_1995 a răspuns:

•Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

• Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

• Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

• Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

• Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

• Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

• Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

• Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

• Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

• Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

• Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

• Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

• Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

• Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

• O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

• Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

• Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

• Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

8 răspunsuri:
| Against a răspuns:

"De azi ma rup de oameni, iubeste-I Tu Doamne, ca Tu I-ai creat."
"O sa fiu in apele mele cand o sa`mi cumpar ocean"

| BrokenArrow a răspuns:

Statusuri 2013? straight face Nu am inţeles (şi nici nu o să inţeleg) niciodată toată fuga asta disperată după tot ce e nou.
Dacă ceri statusuri care să arate cât de indiferentă eşti, te faci de tot râsul.
Dacă postezi pe mess/ facebook statusuri prin care vrei să areţi că eşti indiferentă, tot te faci de tot râsul. E PENIBIL FEMEIE! Prin simplu fapt că postezi aşa ceva, arăţi că iţi pasă indeajuns de mult de ce crede lumea despre tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Aryana01 a răspuns:

Dacă crezi în tine nu mai trebuie să crezi şi în părerile lor.
Iertarea înseamnă a te ridica mai presus decât cei ce te-au insultat.
La omul cinstit, ca si la cainele tacut, nu vocea e de temut, ci tacerea...

| Shumy1 a răspuns:

Http://www.connect-s.ucoz.ro uite aici statusuri de toate categoriile trebuie doar sa cauti pe site e printre cele mai mari siteuri de statusuri din Romania (sper ca ti-am fost de folos)

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute