| Mariposa97 a întrebat:

Buna cine stie ceva statusuri de iarna frumoase legate de dragoste, prietenie, indiferenta, singuratate!

Răspuns Câştigător
| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Buna,statusuri de iubire:

♥ Nu am nevoiee de tinee` [-x Da` am nevoiee de noii` love struck day dreaming

♥ ~ Nu eşti primul` care pleacă Da` eşti primul` sincer care aş vrea ca într`o zi să se întoarcă ● Te iubesc ● ~ love struck

♥ Sunt departe de tine şi`mi este forte greu! sigh Te rog să nu mă uiţi că eu te voi iubi mereu! love struck

♥ | The love I have for you, All the words I've said are true, I can't live without you I'm not me without you! | ~ love struck:X ♥Stau cu telefonul` Aştept să sune day dreaming Mă întreb ce m`a atras la tine :X Poate cele 2 glume bune thinking Poate nu, Poate doar tuu` :*

Eram copii şi legam ceva ce nu credeam că va ajunge departe. love struck

Doar tu mi-aduci soarele când pe cer sunt norii :X.

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor day dreaming Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

de prietenie:

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc... nodul ramane.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite!? Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; xDecat sa te prefaci ca-mi esti prietena mai bine prefa-te ca-mi esti dusmansad

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

de indiferenta:

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

de singuratate:

Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia
Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns... Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

E Craciun, este divin.
Ne uitam pe geam afara:
-Prin zapada mosul zboara?
Ni se trage de la vin.

| Flaviucu a răspuns:

Florile primaverii sunt visele iernii, povestite dimineata, la micul dejun al ingerilor."
Khalil Gibran

"Iarna este cu adevarat rece pentru cei ce nu pastreaza amintiri fierbinti."
Anonim

"Iarna ingerii naparlesc. Fulgii din aripile lor coboara pe pamant, dar, pentru ca nu apartin acestei lumi, nu rezista mult si se topesc."
godessdiana88

"Niciodata vocile nu sunt atat de frumoase ca intr-o seara de iarna, atunci cand apusul aproape ca iti ascunde trupul, iar cuvintele par a se naste de nicaieri, cu o nuanta de intimitate rar intalnita in timpul zilei."
Virginia Woolf

"Culoarea primaverii se regaseste in flori, cea a iernii o poti afla doar in imaginatie."
Ward Elliot Hour

"Primavara, vara si toamna ne umplu sufletele de speranta; numai iarna ne readuce in minte adevarata conditie umana."
Mignon McLaughlin

"Sufla, sufla cu putere, tu, vant de iarna,
La fel de rece precum a oamenilor nerecunostiinta."
William Shakespeare

"Antistenes spune ca, in unele regiuni indepartate, frigul este atat de atroce incat cuvintele ingheata imediat cum sunt pronuntate, si au nevoie de oarece timp pentru a fi dezghetate de caldura si a putea fi auzite. In acest fel, se poate intampla ca unele cuvinte rostite in vreme de iarna sa fie percepute abia atunci cand vine vara."
Plutarh

"Ninsoarea iernii ne aseaza in ghiozdanul sufletului un nou caiet, cu toate paginile albe, gata de a fi inceput odata cu noul an."
godessdiana88

"Pentru a-ti scurta iarna, imprumuta niste bani pana in primavara."
W. J. Vogel

"Uneori, destinul nostru se aseamana cu cel al unui pom in iarna.Cine ar putea sa creada sa creada ca acele ramuri golase vor inverzi si vor purta din nou flori? Noi speram, insa, si stim cu siguranta ca asa va fi."
Johann Wolfgang von Goethe

"Imi plac aceste zile reci, cenusii de iarna.Astfel de zile iti permit sa iti savurezi o autentica stare de melancolie."
Bill Watterson

"Rasul reprezinta soarele care...

| MrSoapte a răspuns:

Fa-ma sa pricep o chestie...statusurile de "singuratate", tu le numesti
" statusuri de iarna frumoase"?

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Larisa_Nicoleta_1994 a răspuns:

Crăciunul nu este o sărbătoare ci o experienta

| Gabriela_Matei_1987 a răspuns:

Mi e dor de clipele frumoase de la inceput