| RapFan a întrebat:

Aveți vreo idee daca poți cunoaște lumea de jos si se pot deschide la tine daca nu trăiești cu ei sau automat ei nu te accepta daca nu trăiești printre ei si nu fac ce fac ei? De ce automat oamenii crescuți si trăiți in astfel de medii resping ideea ca un om trăit in pătura de sus a societății se prinde de șmecheria lor chiar daca acel om le dovedește asta? Adica, aceasta atitudine de a te lua de fraier chiar daca le demonstrezi ca mint?

2 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Asa sunt oamenii. Desi nu prea am inteles la ce vrei sa te referi cu intrebarea asta.

| RapFan explică:

Depinde ce cocalar.Ma refer la lumea de jos trăită in greutăți care se descurca mințind.Au impresia ca altul nu cunoaște greul vietii si nu a fost nevoit sa minta, iar daca le descoperi minciuna si le arați, tot te vor lua de fraier, ei fiind mândri ca au crescut in astfel de mediu.Si nu neaparat toti sunt cocalari, cuvântul "cocalar" definind un om lipsit de gusturi, care slava Domnului, sunt destui si in pătura de sus a societății, chiar mai multi.Ma refer la cei care se descurca intr-un anume mod si care nu văd alt stil de viata,daca te poți apropia de ei, si iti pot spune adevarul, chiar daca nu te simt ca a fii de al lor? Sau au aceasta lipsa de încredere ca tu, om cinstit, poți spune mai departe?