| LoveForShania a întrebat:

Baiatul care a vrut sa fie cu mine de vreo 6 luni, si ieri a zis ca ma iubeste, eu tot l`am refuzat. Eu as vrea sa fiu cu el dar nu se poate din cauza parintilor. Si el a zis ca ma iubeste dar daca nu o sa fie nimic intre noi o sa renunte, ca nu are rost. Si e adevarat ce spune, acum e cu o fata, o prietena de-a mea impreuna. El spune ca inca nu o iubeste, o place. Pe mine chiar m`a iubit ca o data incepuse sa planga. Dar eu am citit conversatiile lui cu fata aceea si vorbeste de parca chiar ar iubi`o. Eu sincer il plac mult, dar mi`e rusine sa ii spun ca nu pot fi cu el din cauza parintilor. Si daca ii spun ca il plac, va intreba de ce nu sunt cu el.
Si el acum are de gand sa renunte, ca vede ca eu nu o sa fiu cu el ( nu stie ce e in inima mea ). si,, isi incepe o viata noua".
Pe o parte are dreptate, ca daca tot l`am refuzat e ca si cum m`ar iubi degeaba pentru ca stie ca nu are nicio sansa. Desi eu il plac, dar din pacate nu pot fi cu el.
Nu stiu ce sa ii spun`! Vreau sa ii zic ceva de genu ca daca tot are prietena nu mai putem fi impreuna etc.

Si daca il tot refuz, el din nou va renunta, si va fi cu alta fata, si eu voi suferi sad

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu sunt de acord. Daca parintii tai ar tine la tine nu ti-ar interzice sa fii cu persoana iubita. Daca ei vor sa te vada nefericita nu vad de ce trebuie sa ii asculti... Eu zic sa iesi cu el si sa nu asculti de nimeni, doar inima trebuie ascultata ^^

| sexyGirl_1453 a răspuns:

Nici o relatie nu merge cand e vorba de parinti. Dar asculta-ti inima cine stie.

| MissyCrissy_4502 a răspuns:

Lasa rusinea si fii sincera cu el...cred ca merita asta. Poarta o discutie cu el face to face si fii in totalitate sincera si deschisa si dup'aia o sa vedeti voi ce facetiwinking
good luck!

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Vorbeste cu el si spune`i ce simti. spune`i ca din cauza parintilor nu poti avea o relatie cu el, si daca te iubeste te va intelege.sau poate, cine stie, va va propune sa aveti o relatie secreta? de care numai voi 2 sa stiti de aceasta. pentru inceput, il poti prezenta ca prietenul tau cel mai bun.