| GoGoSHiKa a întrebat:

Vreau si eu nite statusuri de invidie. Eu stau cu un baiat si mai multi vor sa ne desparta pentru ca sunt invidiosi. Vreau niste statusuri gen: "eu sunt fetita lui nimeni si nimic nu ne va desparti" si nu vreau sfaturi "drept nu faci nimic cu status'ul nu merita".

Răspuns Câştigător
| D3edii a răspuns:

1.orice s-ar intampla el pe mine ma iubeste eu sunt printesa lui si fara mine innebuneste
2.VaGaBoAnTa,MiNcInOaSa,FaTa Rea... OrIcUm As Fi, Sunt Mai bUnA ca Si Tine Si tu Sti
3.Hai Zdreanto IeSi in Fata, Dai U PoFTa De Viata...AruNka GeSTuRi De TarFa Din Tine si SuGe`O CuM sti U Mai BiNE... Sa Te ia Cu el u Ai Vrut Dar El Se PiSha Pe Tine si Sh Ma aLeGe Pe Mine
4.Pt Mn Sar Lasa De VaGabOnTzeAla Eu sunt PrYnCeSSa LuI chiar Ji AtuNki cand Ma INseAla... Stiu K e Doar O AventUra GOala JI ca In IniMa Lui Tot Io Sunt CaMpiOana
Http://iubirefaraloguca.blogspot.com;;) vezi ca sunt peste 100 de status`uri;;) ce gen vrei:*
succes

7 răspunsuri:
| Stardust13 a răspuns:

O doamnestraight face
pe bune?"statusuri de invidie"?

| ToXicLoVe_2598 a răspuns:

1.Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.

2.Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.

3.Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

4.Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

5.Intodeauna cel ce invidiaza si este nefericit...se imbata cu apa rece si se crede invidiat...

6.Mi-e mila de cei care invidiaza dar zic ca-s invidiati, care imita fericirea doar sa-si ascunda tristetea.

7. Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu cu o treapta deasupra lor...

8.Lumea are invidie numai pe cine ar vrea sa fie…

9. Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava.

10. Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele, iar invidia ta imi hraneste orgoliul.

11.Invidia este ura faţă de superioritatea altuia.

12.Invidia este pedeapsa ce se biciuieşte singură.

13.Cei care ma critica si ma invidiaza vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata.

14.Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.

15.Sunt singura fata care iti spune "nu mai bea", sunt singura fata care iti spune "nu mai injura", sunt singura fata pe care o doresti, unica fata pe care o iubesti!"

16.Invidiaza-ma,sunt mai buna decat tine, tu o sti, dar te prefaci ca nu-ti pasa! Hai lasa`stiu ca iti pasa.Eu sunt intotdeauna sus pe masa.

17.Hei, te roade invidia? Cand ma privesti taci si asculta`ma!

18.Fac doua fente,ma misc in talente, cand ma priveste, se indragosteste.

19.Sunteti invidioase ca sunt importanta.Barfa voastra imi da importanta.

20. Draga nu ma privi cu ura.Doar eu sunt mai buna`si inca ceva papusa:E o diferenta mare intre mine si tine:Eu nu am sange de tarfa in mine.

21.Cand ma barfesti,imi dai satisfactie...
Cand ma invidiezi,imi dai importanta...
Cand ma copiezi, imi dai valoare...
Orice ai face, pe mine nu ma doare`!

22.Am prea mult tupeu si prea multe defecte in fata idioatelor care se cred perfecte.

23.Am auzit ca lumea vorbeste cam mult.Nu am timp sa stau sa ascult.Nu am timp de vorbe`n vant si barfe.Toate astea nu au cum sa ma afecteze.Asa e.Lasa-i sa comenteze.

24.Se lasă din nou tăcerea în lumea mea.Această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti.

25. Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel.

26.Intodeauna dusmanii se considera vulturi si pe ceilalti soricei, ii urmaresc si zic ca se amuza de ei. Dar asa-i viata nici o iluzie nu dureaza la nesfarsit si cand aripile se vor frange pe pamant vor ajunge si de mila isi vor plange.

27.Asta`s eu si n`ai ce face.Alta mami nu mai face.

28.E timpul sa trec la nivelul urmator.Ce pacat ca tu ramai la capitolul anterior.

29.Hei tu.Frumoasa din padurea adormita.Nu adormi tu definitiv sa mai scapam de o vita?

30.S-au spus multe vorbe rele despre noi la cei care au vrut sa ne traga inapoi.

31. Tuturor celor care au aruncat cu pietre in mine…MULTUMESC …doar cu ele mi-am putut construi castelul.

32.Niciodata nu e prea tarziu! Toate trebuie' sa le incerci.Incearca-le pe viu! Cand toate javrele se prefeac ca stiu, ridica doar degetul mijlociu.

33.Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun, la fel cum nu exista nici un gand bun pe care sa vi-l spun.

34.Pentru toti dusmanii mei: Le doresc in fata casei 3 masinitongueolitia, Salvarea si Pompierii.

35.Ma barfesti? Nu-i nimic nu ma jignesti. Imi arati doar cat de proasta esti.

Atatea am gasit. Bafta si sper sa iti placa.happy

| UnUrsuletsMaiMic a răspuns:

• Lumea vorbeste ´ prostii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte;-j ´, Numai ´ tu poti ´ vedea dincolo ´ de cuvinte!;* ´

• Cнiaя ηu`мi ρasă;;] de тiηe; şi de` ρeяsσaηa :] тнa`! σ să` ƒiu;; x мeяeu` aceeaşi → ღ ƒaтнă`;* caяe ƒace exacт >; d< ce vяea` ◇`!

• ηu`мi ρasă мiє cє zicє`;* ℓuмєa`... ℓuмєa`i `; `ρяσasтă şi`σ` să`;>` ƒiє îηтoтdєauηa`:-x

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu o prea intereseaza ce urmeaza •

ne-am. CerTaT `ne-am ImPaKat dar...aM Fost mereu de InVidiaT!

~ * poate sa-ti zica oricine, orice Tie. arat cumva ca imi pasa mie? oh go on * ~

*Nu asculta ce zice lumea. ca'i plina de venin, Doar tu cu mine restul' conteaza mai putin! *

fundita?batting eyelashes sau vot :X :*`

| D3edii a răspuns:

Si mai amlove struck
• Lumea are invidie numai pe cine ar vrea sa fie…
• Cel mai jucat joc de razboi este messu’…e un joc simplu tu dai buzz si eu ignore…
• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…
• Pe cate usi gasesti scris "femei"? si cand intri sunt doar wc-uri…
• Femeia e ca o masina de spalat, o bagi la spalat si te-a uitat…
• Daca femeile ar fi destepte pamantul s-ar opri si arsi de soare am fi…
• Floare verde de lalea nu da Buzz ca dai de belea…
• Trista-i viata fara tine dar mai trista e cu tine…
• Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba.
• Mos Craciun cauta reni noi…BUZZ daca esti disponibil…
• Bate si ti se va deschide… proces penal!
• Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…
• Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…
• Vorba multa……. saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Ocazie unica, ma ofer pentru tine. Sunt mic si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana-n 2010.
• A iesit soarele sau doar ai zambit?
• Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba…
• Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Cine esti vere!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Se tin fetele de mine parca as fii actor din filme!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia…
• Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabi… vei reusi!
• Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointa!
• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
• Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!
• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

| SDana a răspuns:

Mie mi-au placut mult astea:
Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.
Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele, iar invidia ta imi hraneste orgoliul.

Gasesti mai multe aici http://www.chetuieste.ro/statusuri-de-invidie.html

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute