| Pxuddy a întrebat:

Am 1.62 si 14 ani si nu m-am mai inaltat de 2 ani, ar mai fi sanse sa ma inalt?
Si mama are 1.52 iar tata 1.80.
Si gen daca am 1.62 si 14 ani inseamna ca sunt pitica pentru varsta mea?

5 răspunsuri:
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Nu! Esti foarte bine!
Este foarte posibil sa te mai inalti pana la 16-17 ani!
Nu ti face griji
Esti ok asa cum esti!

| aimullah123 a răspuns:

Ai o inaltime normala. Esti nici inalta nici scunda rau. Inaltimea medie a femeilor in 2016 era 162, 7 cm

| Andreeush a răspuns:

E normală înălțimea la vârsta ta, oricum încă mai ai timp să crești.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai poti creste cativa centimetri in urmatorii 2 ani.
Fetele cresc pana la 16 ani.
Incearca sa mananci sanatos, cu multe fructe proaspete si legume, variat si sanatos, ca sa-ti stimulezi hormonii de creste.

| inessa7554 a răspuns:

Ești ok, nu-ți face prea multe complicații!
Eu am 16 ani și la fel sunt o pitică, am 1.60 pe când fetele de varta mea ating peste 1.65 Și părinții mei sunt destul de înălți, dar na', așa a fost sa fie