| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 15 ani si eu nu prea am prieteni, imi doresc sa am dar nu stiu unde sa caut si cum, daca stiti si vreti sa ma ajutati scrieti-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cum unde sa-ti cauti preteni?
Ai terminat o clasa acum, ai fost intr-o scoala, nu?
Sunt sute de copii in scoala aia, deci sute de posibili prieteni!
Asta ca sa nu mai spun ca ai si vecini, verisori, plus sutele de prieteni de pe FB si Instagram, cu care te poti intalni, doar punand o intrebare pe pagina ta, cine-i dispus sa iasa in centrul orasului tau.

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Unde să cauți? Mergi prin oraș și plimbăte, bea un suc la o terasă și intră în vorbă cu cei de vârsta ta. La școală nu ai prieteni? Încearcă să socializezi mai mult cu colegii, și cu cei din alte clase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt oameni în jurul tău?