| ALeXsSaY a întrebat:

am o problema: deci, fata pe care o iubesc nu cred ca ma place nici macar putin, parintii sunt divortati dar macar situatia materiala este buna. sunt trist in ultima vreme si nu mai suport straight face adica, tot ce mi se intampla ma afecteaza f mult, plus ca mi-am pierdut pana si prietenii. M-am apucat de fumat si alte chestii.ba chiar am incercat si suicidul. Ce sa fac sa scap de depresia asta? cel mai rau ma doare respingerea acelei fete, mai mult ca orice crying

Răspuns Câştigător
| Terra_1876 a răspuns:

Alex tu trebuie sa te linistesti in primul rand. Daca esti mai mare de 14 ani o sa poti vorbi direct cu ea.De ce zic ca poti vorbi cu ea daca aipeste 14 ani? Pentru ca pana la aceasta varsta copii sunt timizi.Zic asta din propria experienta.Tu trebuie sa-i zici ca o iubesti.Pentru ca multe din fete sunt timide si situatia pare in asa fel incat se intelege ca ea te evita,dar ea de fapt e timida. Vorbestei, daca ea nu te accepta dovedestei cat de mult o iubesti, daca nu merge nici asa este bine sa te dai batut.Nu vrea sati scad moralul dar am trecut prin asta si stiu cum se simte o fata urmarita de un baiat pe care nul palce. Oricum SUCCES mult cu prietena tawinking.

2 răspunsuri:
| exya_5295 a răspuns:

Incearca sa te impaci cu prietenii sau gaseste.ti alti prieteni, ocupa.ti timpul cu ceva sa nu te mai gandesti la acea fata, incearca sa zambesti ca viata e frumoasa chiar daca acum esti trist. Nu mai incerca sa te sinucizi sau gen nu are rost mai ales pentru. acea fata care nu te iubeste daca vrei sa mai vorbim lasa.mi un mesaj cu id.ul tau happy

| Terra_1876 a răspuns:

Alex tu trebuie sa te linistesti in primul rand. Daca esti mai mare de 14 ani o sa poti vorbi direct cu ea.De ce zic ca poti vorbi cu ea daca aipeste 14 ani? Pentru ca pana la aceasta varsta copii sunt timizi.Zic asta din propria experienta.Tu trebuie sa-i zici ca o iubesti.Pentru ca multe din fete sunt timide si situatia pare in asa fel incat se intelege ca ea te evita,dar ea de fapt e timida. Vorbestei, daca ea nu te accepta dovedestei cat de mult o iubesti, daca nu merge nici asa este bine sa te dai batut.Nu vrea sati scad moralul dar am trecut prin asta si stiu cum se simte o fata urmarita de un baiat pe care nul palce. Oricum SUCCES cu prietena tawinking.