| Joker1958 a întrebat:

Sall, de la o vreme m-am ca apucat de fumat. Nu fumez prea mult maxim o tigara si am o tuse seaca de care nu pot sa scap. Ce as putea face sa scap de tuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Http://sanatate.acasa.ro/boli-7/cum-sa-tratezi-tusea-849.html

daca tusea persista dinainte sa te apuci, du-te la medic.
incearca cu lapte si miere, dropsuri cu propolis, siropuri.
oricum, se vede ca nu-ti prieste fumatul (tusea va trece, pana te obisnuiesti), dar nu-ti zic sa te lasi, fiecare face ce vrea cu viata si banii lui.

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Vezi ca tusea seaca, uscata e periculoasa si nu cred ca e de la fumat dupa cum spui ca fumezi o tigara doua pe zi. Mergi la medic urgent.

| Joker1958 explică:

Ok fratilor nu prea intelegeti ce vreau sa spun. faza e ca eu nu fumez regulat adica nu sunt dependent eu doar mai trag cate un fum sau doua cand ies cu prietenii (cativa dintre ei fumeaza) stiu ca tusea e din aceasta cauza si stiu ca nu e bine pentru sanatate sa fumez dar eu am intrebat doar cum sa scap de tuse...ma gandeam ca poate e vreun fumator pe aici sau a mai patit careva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci nicio corelatie intre tigari si tuse?

| IonutAxi a răspuns:

Lasa-te de tigari.

| Cosmotel a răspuns:

Lasandu-te de tigari...

| moustache a răspuns:

Ia-ti o guma de la farmacie, speciala pentru fumatori, e vreo 80 bani una, te ajuta sa te lasi de tigari.Succes! Funda?

| eXySSo a răspuns:

Lasa-te frate, ca mori mai repede daca fumezi happy
+ Ca, cand o sa imbatranesti o sa ai multe probleme de sanatate...

| Anutza100 a răspuns:

Nu mai fuma in primul rand... Apoi du-te la un doctor. Poate ti-ai obisnuit plamanii cu fum...

| Giorgyk a răspuns:

Si eu am cam acceasi problema numai ca dupa ce fumez simt o raguseala apoi trece repede