| Loryoficial a întrebat:

Am un Nokia 6303 classic, si ieri mi-am incarcat cartela cu 7 euro si mi-am activat extraoptiunea cu 3200 de min, 80 min nat, int si 80MB pe internet!
Problema este ca nu imi merge internetul pe telefon,[am opera pe telefon]
Cum as putea face sa pot intra pe internet? Cand intru si vreau sa intru de ex. pe google.com sau pe orice alt site imi da Error!
Cum as putea rezolva?! P. S sunt pe orange!

MS anticipat!

3 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Pai trebuie sa suni sa ei si sa-ti activezi internetul, asa am facut si eu la cosmote

| Bibutzu a răspuns:

Pai.probabil ca telefonul tau nu are activat internetul! am si eu un Samsung. e tot pe Orange si am si eu optiune cu internet si cu toate astea nu imi merge netu pentru ca nu il am activat pe tel. du-te la cel mai apropiat magazin Orange si intreaba angajatii...sau suna la sediul din bukuresti Orange si ei iti vor activa internetul. problema e sa ai actele de la cumpararea telului ( cu tot ce-ti trebuie)

| yoo23 a răspuns:

Trebuie sa suni la operator, la reteaua care esti, si el iti va spune pasii care trebuie sa ii faci pentru a activa netu.