| xDxDxDxDxD a întrebat:

Cum intru pe internet (anume pe google) la vodafone 555 blue? nu sunt pe vodafone ci pe orange, dar cand intru pe mini opera nu merge. a doua intrebare:de unde fac setarile sa intru direct pe google? ps:am luat azi cartela noua (orange) am activat internetul dar nu mergesad

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Aceeasi intrebare a fost adresata si de un alt utilizator. Gasesti raspunsul accesand pagina de mai jos:

http://www.orange.ro/....../din_src/1

Cu prietenie,
Orange Helper

| Stephanya a răspuns (pentru OrangeHelper):

Am incercat dar mie tot nu imi merge.

| xDxDxDxDxD explică (pentru Stephanya):

Intra aici http://www.orange.ro/setari-telefoane/
scrie numarul tau
selecteaza sa zicem"Nokia c3-00
si apoi dai acolo a 2 Orange internet "trimite setarea"si vei primi un mesaj
pui codul pin
dai tot install
ok
si daca ai internetul activat pe telefon e imposibil sa nu iti mearga.

| 000Diddy000 a răspuns:

Legat de a doua intrebare, ai incercat sa intri pe tools la optiuni?