| Melisa_Melisa_1996 a întrebat:

Bună, aș avea nevoie de un sfat...de o săptămână m-am despărțit de fostul meu iubit, el e și șeful meu la locul de muncă. Am avut o relație de un an și 2 luni. Sunt nehotărâtă...e ok să lucrez in același loc de muncă cu el sau ar trebui să îmi dau demisia?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai demisia nu se da din astfel de motive. Daca nu te simti bine si crezi ca nu face egalitate intre echipa, atunci poti sa pleci.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

înainte ai avut cu el două tipuri de relație. intimă-familială și alta, profesională. Acum ai doar pe cea profesională. Dacă și dta și el, puteți face abstracție de vechea situație, el să nu te trateze diferit acum, la serviciu din cauza despărțirii, iar dta să nu suferi din cauza faptului că te întâlnești cu el zilnic, poți continua.
Un exemplu, oarecum special. Un patron de firmă mare din Cluj, a avut vreo 3 neveste de care a divorțat, acum o are pe a 4-a. El a oferit loc de muncă la primele 3 neveste în firma lui. Toți se comportă civilizat și nu sunt probleme.

| darrio2007 a răspuns:

Asta numai tu poti sti. Din comportamentul lui fata de tine, dupa ce ai terminat-o cu el.
Macar ai avut ceva beneficii de pe urma relatiei?

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru darrio2007):

Am avut, oare cum și benefici.

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru DoarBogdan):

Asta o să văd săptămâna viitoare că deocamdată am liber.

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru sadrian46):

Ințeleg ce zicieți, bine despărțirea a fost de comun acord.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu poți trece peste ce a fost între voi atunci încearcă să îți cauți un alt loc de muncă.

| darrio2007 a răspuns (pentru Melisa_Melisa_1996):

Daca inca mai ai, nu recomand demisia.

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru Andreeush):

Mulțumesc!

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru darrio2007):

Păi o să mă gândesc, doar că nu vreau ca despărțirea să influiențeze ceva la locul de muncă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Melisa_Melisa_1996):

Și dacă. De pe creier l-ai șters? De pe creierul lui, la fel?
Când îl vezi la serviciu nu îl mai dorești, el pe tine, nu?
Aveți aparat de făcut clismă la creier, conștiință de gumă și coate de oțel?

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru sadrian46):

Incă nu l-am șers de tot din creier, că nu e așa ușor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Melisa_Melisa_1996):

Da, normal. De aceea, cât timp mai ești la acelaș serviciu, încearcă cât poți de tare să păstrezi relația de la serviciu în sfera profesională.

| Melisa_Melisa_1996 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc pentru sfaturi!