| YumYumKid a întrebat:

Buna! As vrea sa invat sa ma dau cu skateboard-ul si am observat cum ca ar exista skateboard-uri de marimi diferite. Ce fel de skateboard ar trebui sa-mi cumpar avand in vedere ca sunt incepatoare? Unul mai mare sau de marime medie? Multumesc anticipat ^,^

36 răspunsuri:
| Rony56 a răspuns:

Marime medie... alea mari sunt mai greu de stapanit

Răspuns utilizator avertizat
| Juic3Nice a răspuns:

Nu de la Rco

| Ghoul_Lussy_1986 a răspuns:

Hey, daca vrei skateboard trebuie sa-ti iei mai intai o marime pentru tine. Dar marimea se alege dupa cat porti tu la incaltaminte :
Pentru 38-40 (US) este recomandata o marime intre 7.5″ si 7.7″.
Pentru 40-43 (US) este recomandata o marime intre 7.7″ si 8.0″.
Pentru 43-45 (US) este recomandata o marime mai mare de 8.0″.
ok, sper ca ti-am fost de ajutor.

| Ghoul_Lussy_1986 a răspuns (pentru Noir):

Daca tu crezi ca moda e importanta, te asigur ca te inseli...tongue conteaza distractia pe care ti-o da skate-ul si oricum exista mii de skateri in lumea asta care nu cred ca o sa se lase de skate doar ca "moda" zice asa.

| ParaschivaOctavian a răspuns:

Buna. Aca ești incepatoare eu as zice sa inveti pe unul de acela la 50 de lei. Si dupa ce inveti sa mergi iti cumperi cv mai bun.