| YumYumKid a întrebat:

Buna! As vrea sa invat sa ma dau cu skateboard-ul si am observat cum ca ar exista skateboard-uri de marimi diferite. Ce fel de skateboard ar trebui sa-mi cumpar avand in vedere ca sunt incepatoare? Unul mai mare sau de marime medie? Multumesc anticipat ^,^

36 răspunsuri:
| .♥.íииα .♥. a răspuns:

Buna! nu conteaza daca nu mai e la moda... mie imi place tare mult sa ma dau cu skeitul deci pentru tine ar fi bine sa iti cumperi unul de marime medie, daca vrei si te crezi tare cumparati cu roti de silicon dar eu iti recomand prima data sa iei unu din roti de plastic, apoi de silicon, pana ce te inveti daca vrei sa inveti smecherii, uitate pe www.youtube.com si scrii skatebording for beginners... sper ca te-am ajutat!

| Noir a răspuns:

Skateboard-urile nu mai sunt la moda. daca vroiai sa fii cool trebuia deja sa te dai si sa stapanesti skt-ul.mrg fiecare face ce vrea cu viata ta, dar vei fi considerata demodata si de moda veche daca vei invata de abia acum sa inveti.

| Geambasu_Victor_1991 a răspuns (pentru Noir):

Esti dus cu capu

| Ghoul_Lussy_1986 a răspuns (pentru Noir):

Daca tu crezi ca moda e importanta, te asigur ca te inseli...tongue conteaza distractia pe care ti-o da skate-ul si oricum exista mii de skateri in lumea asta care nu cred ca o sa se lase de skate doar ca "moda" zice asa.

| retouchan a răspuns:

Hey! Pai.Si eu mi-am cumparat un skateboard old school deoarece sunt incepator.Skateboardul meu avea roti de plastic(merg incet)si mi-am cumparat roti de silicon(merg repede).
Deci pentru incepatori ii bun un skateboard old school.Si cand te perfectionezi poti sa cumperi unu` normalwinking

| fCD a răspuns:

Poi e sk8'ul normal si mai sunt mai mici pentru aia de 9, 6 ani. da' iti dai seama imediat care e sk8'u normal. da vezi cand til ei sa se miste in lateral [sa aiba axul destul de larg] altfel e gru laughing.

@Miaki Viata ta e trista daca crezi ca esti obligata sa faci numai ce e la moda raised eyebrows ce daca fta vrea sa invete? raised eyebrows

@YumYumKid App bv laughing. acum o luna sau 2 eram in aceeasi situatie. adica marg a fost doar o fita happy. stiu doar sa merg si sa cobor borduri [se inavata in max juma de ora] da' asa sa fac special pentru scheme nu ma pasioneaza

Oricum Bafta happy
[nu uita de fundoi laughing ]

| timioros a răspuns:

Trebuie sa aiba lungimea de 80 cm! dar ai grija! nu-ti lua skateboarduri sub 200 de lei! alea sunt doar jucari.si ia-ti skateuri de firme renumite precum ELEMENT ZERO JART

| Marijuana187 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=YG9AQZapqPE aici gasesti raspunsul, Marius explica totul pas cu pas:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun date pe skateboard acum este la moda si chiar da ca nu la fel bu bu am avut roti de spuma (sau plastic nust) si dupa aia unul cu silicon eu inca ma dau sunt profesionist dau kickflip pop shove-it grind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun date pe skateboard acum este la moda si chiar da ca nu la fel bu bu am avut roti de spuma (sau plastic nust) si dupa aia unul cu silicon eu inca ma dau sunt profesionist dau kickflip pop shove-it grind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun date pe skateboard acum este la moda si chiar da ca nu la fel bu bu am avut roti de spuma (sau plastic nust) si dupa aia unul cu silicon eu inca ma dau sunt profesionist dau kickflip pop shove-it grind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Ia-ti un skatebord Rco de marime mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De marime medie eu sunt profesionist si am acelasi skateboart de cand aveam cinci ani acum aveam 11
am avut pana si prezentari platite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai vreo 11 ani sau mai mult iti trebuie unu mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa anvat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti unu de marime medie si ca sa inveti bine de tot trebuie sa te duci in centru bucurestului ca acolo sunt nultii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ar trebui unul de marime medie ca cand eram incepator stiam tot feluri de trucuri cu skateul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am eu un skateboard nou nout in husa de vanzare daca mai esti interesat/a nr.meu de tel0727643343.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru incepatori este.[Destinat]Skateboardul.De marine media.
Dar pentru scheme nu este destinat skateboardul medie
pentru.scheme cum ar fi ...Frystle 450. flip Ai nevoie de un skateboard mare.
Si tot pentru scheme trebuie sa ai anumite roti.cum ar fi:
Rotile de plastic//
Si rotile de ceramica/
Nici odata sa nu incercati sa faceti o schema cu Roti de Silicon...
Si daca nu ai placa Poly Blaster nu vei rezista la multe scheme... ok? PA//

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici...mai bine uitete la filmutettul asta ca iti explica tot;)http://www.youtube.com/watch?v=YG9AQZapqPE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da stati asa ca nu ii cu marime medie mare si astea
skatu ii masurat in inch
la inceput ar trebui unul de 7. 5-7. 6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii care e toata faza trebuie sa cauti un sk8 de marimea 7. 5 maxim 7. 6 si nu mai mari, cu timpul ce inveti iti iei unul mai mare si mai mare etc. si rotile sa fie de 51 mm sau maxim de 52 mm...:x bafta intra pe www.bmxmagazin.ro si cauti u acolo si gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Ma dau de ceva timp pe placa. vreun an jumate...am o placa speed demons de marimea 7.0.este o marime foarte mica deaorece eu am 12 ani si port la picior 38.stiu sa dau olli. shov-it.nollie shov-it. 360 flip.flip.kick flip si smith...pentru inceput poti sa iti iei o placa la fel ca minde de marimea 7. 0 pana ce ajungi sa fi mai avansata si sa porti mai mult la picior. daca ai 15-16 ani iti recomand un blind de marimea 7. 7 de 450 lei sau iti poti lua toate necesare separat : deck, axe, roti, rulmenti, grip. daca te.am ajutat cu ceva intra si pe site-ul www.bmxmagazin.com si dai la sectiunde skate. Sper ca ti.am fost de ajutor:).

Răspuns utilizator avertizat
| Rony56 a răspuns:

Marime medie... alea mari sunt mai greu de stapanit

| Juic3Nice a răspuns:

Nu de la Rco

| radu01M a răspuns:

Nu are importanta de ce marime e.Principalul e sa te simti in siguranta pe el.fCD are dreptate trebuie sa se miste in lateral, dar nu prea mult altfel sub greutatea ta poate sa se incline in asa fel in cit sa opreasca rotile si cazatura va fi garantata.Si ai grija sa fie cu o suprafata de pe care sa nu aluneci! Mult succes!

| ParaschivaOctavian a răspuns:

Buna. Aca ești incepatoare eu as zice sa inveti pe unul de acela la 50 de lei. Si dupa ce inveti sa mergi iti cumperi cv mai bun.

| TheSkateluci4 a răspuns:

Buna daca vr sa iti iei skatebord ia-ti un speed daemons cu roti de muretan si axe tensor magnezium ca sa gasesti dek-uri si axe si roti intra pe www.bmxmagazin.ro si app la tricuri nu iti trebuie ce tiau zis prosti astia iti trebuie doar echilibru si sa stii sa stergi ccu piciorul doar pana la suruburi. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu;) daca vr mai multe detalii uite idul meu de messanger: skateluci@yahoo.com sau nr. meu de tell:0765828611 si mai vb Pa:D

| codrutz22 a răspuns:

Uite, stiu ca iti raspund cam tarziu dar zic si eu, doar asa ca fact general
observ ca sunt numai n00bi care habar nu au ce zic, asa ca iti spun eu
cum ai zis si u skateboardurile sunt de mai multe marimi
dar marimile nu sunt pe grade(pro, incepator etc.) sunt dupa inaltime varsta si marimea piciorului
de exemplu pentru. varstele 10-14 marimi 36-40 marimea potrivita ar fi 7. 5 - 7. 75 deja cand ai mai mult de 40 la picior trebuie sa iei o placa mai mar 8. 0, 8. 1, 8. 2, 8. 25 sau longboard(in cazul in care ai un picior f mare si nu mai incape pe skate)
sper ca te-am ajutat
Funda?

| Tudor_9092 a răspuns:

Hey! niciodata nu e prea tarziu! daca iti doresti sa inveti...sunt milioane de tutoriale pe youtube, trickuri, spre exemplu ar trebui sa incepi cu Ollie, manual si apoi altele mai grele, skate`ul pe care vrei sa il akizitionezi, nu trebuie sa ti`l alegem noi, uh sti cel mai bine ce ti s`ar potrivi, dar pentru inceput nu iti cheltuii toate economiile pentru un skate... o sa-l rupihappyTudor stiehappyblushing