| Anonim1596 a întrebat:

Ce carti cu si despre adolescenti imi puteti recomanda? Dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
| SufletAcadelicit a răspuns:

Bună. Eu îţi recomand Zodia Îndrăgostiţilor de Giulia Carcasi. O să-ţi placă. Eu am citit-o de 2 ori, şi aş mai citit-o încă o dată. Şi e scrisă din persepectiva fetei, şi din perspectiva băiatului. E ca şi cum ai avea două cărţi într-una happy.
Ah, şi mai erau două volume din Regina gafelor şi Regina gafelor la New York de Meg Cabot. Nu e chiar cu adolescenţi, dar e cu o tinerică zăpăcită, care nu ştie să-şi ţină gura thinking

3 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7a de Mihail Drumes, Cuore de Edmondo de Amicis,Romanul adolescentului miop de Mricea Eliade, Don Juan, Singur pe lume de Hector Malot.
Cam astea is, is foarte frumoase si o sa vezi ca o sa-ti placa mult, mult, ca si mie de altfelbig grin, funda?)

| Alexuţaaa a răspuns:

Cartea viitorului Cecelia Ahern

| Hallie a răspuns:

Mircea Eliade-Domnisoara Christina
Amanda Goldberg & Ruthanna Hopper - Celebutantele