| caramel_4836 a întrebat:

Ce parere aveti despre droguri?

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Oameni disperati, ca bine zici crys11. Imagineaza'ti ca treci printr'o viata de *** si ai foarte multe probleme. Esti prea destept ca sa te omori, dar prea las ca sa mai lupti. Drogurile sunt singura ta solutie ca sa uiti de traiul pe care'l ai si te ajuta sa fii indiferent (sau mai bine zis inconstient) sau cel putin asta promit. Cand nu mai ai nici un rost...nici nu'ti mai faci unul.
In alte tari, drogurile sunt la ordinea zilei in buzunarul aproape orcarui adult. daramite adolescent.copil.
NU SUNT pro droguri, Doamne fereste... dar prefer de multe ori sa ma gandesc... ce l-a determinat pe om sa ajunga asa. Si simuland diferite situatii in cap...realizezi ca e foarte usor sa acuzi...insa fara sa stii ce inseamna sa fii acuzat.

Andreea, imi place ca vezi lucrurile asa. Vezi tu, noi inca traim intr'o lume guvernata de legile turmei big grin
Tot timpul urman idei preconcepute. Nu vrem sa ne punem probleme, ci doar sa urmam linia. De ce, ma rog?
Cand am putea avea propriile noastre pareri.
Greu... Pun pariu, multi dintre voi ardeti de curiozitate sa vedeti cum e, sa incercati, sa stiti ce se simte si ce inseamna sa fii dependent de narcotice, dar doar pentru simplu fapt ca "nu e voie" sau "nu e bine" preferati sa tranzmiteti mai departe si sa nu cercetati. Sa vedeti de CE nu e voie sau nu e bine.
NU ma intelegeti gresit, nu incercati pe propria experienta... dar puneti'va in pielea celorlalti. Aveti creier...ganditi.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare interesanta... Oare chiar ar spune cineva ca are o parere buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drugs not good! dar sunt fascinante...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prin drog intelegi:orice substanta naturala sau artificila, care prin natura s-a chimica determina alterarea functionarii unui organ. Da sunt impotriva, nu de multe ori tinerii din ziua de azi apeleaza la aceasta me toda bruta, in monente cruciale din viata lor, cand ar trebui sa se dezvolte armonios, psihic si fizic...problema cea mai mare este adusa de catre anturaj, imprejurimii, raspantii, si dorinta de a te mentine ''cool'' ca sa folosesc un termen mai nou raspandit de catre tinerii. Cele mai periculoase substante sunt entobotanicele, care nu sunt nimic decat substante industriale si artificiale, care au un efect halogen de moment, contin cocaina si heroina si nimic natural. drogurile si etnobotanicele nu sunt decat substante industriale si sintetice de manipulare a maselor umane, si cea mai importanta constiinta umana, care moare cu fiecare picatura de granula de drog sau etnobotanice, aceasta este parerea mea sincera, iti multumesc foarte frumos caramel pentru acest forum de discutie.Pace voua si fie ca bunul Dumnezeu sa va calauzeasca spre calea buna.

| tzache_5020 a răspuns:

"A lua droguri este ca si a manca. Poti rezista doar cateva ore. Apoi vine timpul cand simti nevoia sa o faci din nou."
"Consumul de droguri este compulsiv. Continui sa iei tot timpul, cat se poate de des. Nu conteaza care sunt consecintele sau cat de mizerabila devine viata. Esti preocuat doar sa-ti iei drogul. Drogul este singurul motiv pentru care mai vrei sa traiesti."
ADOLESCENTII CARE SE DROGHEAZA CAPATA UN FALS SENS AL REALITATII