| rebecca987 a întrebat:

.cine ma poate ajuta cu o scrisoare in limba engleza?
( o scrisoare catre un prieten in care sa ii povestim o intamplare/o vacanta sau orice altceva)
Sa fie cam la nivelul clasei a 10a-a 11a.
Cea mai buna primeste fundita, dar sa nu fie copiata din cartea de engleza sau de pe net.Multumesc :*

4 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Daca o scrii tu in limba romana eu ti-o traduc si fara sa folosesc google translate.

| Borsko a răspuns:

Mbine. scrisoare pot sa-ti fac dar la ce mai exact te referi prin intamplare/vacanta, trebuie sa fi facut si prietenul tau parte din acea intamplare/vacanta?

| Borsko a răspuns:

Daca poti sa-mi dai o idee de intamplare/vacanta iti fac cu placere scrisoare laughing

| rebecca987 explică (pentru Borsko):

Pai sa-i ii povestesc o vacanta...( la munte/mare, ceva de genu') sau ceva ce am patit... eventual, eu ma gandeam sa ii descriu o vacanta in care am fost, la multe de exemplu si sa-i propun ca anul urmator sa vina si prietenul/prietena cu mine ca a fost super frumos si etc. :d