| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Bunabig grin vreau sa va pun o intrebarebig grin am 12 ani fac 13 luna aceasta pe 28 ...simt ca...ma maturizez.nu stiu voi ce credeti? aceasta este prima intrebare si mai am una

2.de ce am scurgere vaginala sanii umflati pofta de mancare mananc de 6.7.8 ori pe zi.si.ametesc nu mai am aceeasi energie pe care o aveam inainte.sunt mai nervoasa aproape ca ma enervez din orice. imi vine ciclu? sau pe un termen mai frumos menstruatia aa si.plang din nimic

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te maturizezi, hormonii si-au inceput treaba, nu mai esti copil.Se apropie primul tau ciclu menstrual, sa ai mereu la tine tampoane, sa nu te apuce la scoala si te faci de ras.Nu-ti fie teama,toate sunt reactii normale, te vei linisti cu timpul, cand situatia se va stabiliza.Nu dau frau liber nervilor,poarta tampon de fiecare zi,mananca multe fructe,bea apa si lichide neacidulate, bea ceai de tei seara si oxigeneaza-ti creierul, iesi din casa.Intri in lumea celor mari, e un moment important pentru tine.Bun venit!