| Blittle778 a întrebat:

dragelor.

Am o nelamurire si sper sa ma ajutati.
In 23Dec mi-a venit CM( menstruatia ), dar a intarziat cu 4 zile, am avut dureri ingrozitoare, dar am avut noroc ca menstruatia a durat doar 3 zile. Tin sa mentionez ca inainte sa imi vina menstruatia, tot aveam scurgeri albe si lipicioase cu miros ciudat care parca inteapa, foarte asemanator cu otetul.
Sau am mai avut o scurgere asemanatoare cu sangele cu un strat gros, asta dupa 2 saptamani de la un contact sexual, chiar inainte sa imi vina ciclul. Sanii ma dor si sunt umflati, ma deranjează. Ma excit mult mai repede si incep sa plang din orice, emotiile sunt date peste cap. Ba imi iubesc iubitul, ba nu il mai iubesc. Ba urasc pe toata lumea, ba iubesc pe toata lumea. Ba imi este pofta pe ceva, cand ma apuc sa mananc, imi trece pofta. Daca ma gandesc la un fel de mancare, parca simt mirosul si imi vine rau Mirosurile sunt mai ciudate, parca nimic de mancare nu mai este bun. Exact ca si la menstruatie.Simt ca am ovarele incarcate, pline, ma doare sub burtica, chiar intre ovare, in zona vaginului. Si nu ma doare tot vaginul, ci parca ar fi ceva bulina ce absoarbe tot si este lipita de peretele vaginului care imi provoaca acea durere si ma inteapa uneori.Si burtica jos imi este umpic umflata.
Simt ca sunt ca si la menstruatie. Nu am chef de nimic, ma simt molesita, nu am pofta de mancare. Exact ca si la menstruatie.
Insarcinata nu am cum sa fiu, deoarece intotdeauna isi da drumul pe langa "gaura" si pe clitoris.
Racita la ovare, nici atat, nu ma ustura cand urinez insa, urinez mai des si putin, iar urina este mai colorata si are acelasi miros care inteapa precum scurgerile vaginului menționate mai sus. Imi este frica sa nu fie ceva mai grav.

P.s : Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mia999 a răspuns:

Asa patesc si eu acum draga mea, ca anul trecut, eu am fost la ginecolog si am avut anexita, anexita fiind o raceala mai urata jos, initial credeam ca sunt insarcinata sau am vreun chist, insa nu a fost asa...pentru linistea ta du-te la ginecolog e mai bine. aici fiecare isi da cu pararea, nimeni nu iti poate spune concret ce ai.

2 răspunsuri:
| Lidiapup0812 a răspuns:

Du-te la un ginecolog!

| Lidiapup0812 a răspuns:

Du-te la ginecolog!