| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, e ok sa minți ca ai iubita?

8 răspunsuri:
| Ivanescucristina a răspuns:

Într-un fel nu este bine, dar acum depinte pe cine minți. :-) oricum 'svț'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.De ce ai face asa ceva?
E ok sa spui adevarul.

| Ineys a răspuns:

Ca sa pari in randul pustilor de 10 ani, da este ok. Cand vei creste mai mare vei realiza ca nu e chiar ok sa minti ( deloc ).

Nu e de ras ca nu ai iubita. O sa vezi ca uneori e o povara si deoarece esti atasat de acea persoana nu poti sa-i dai cu sutul asa usor si trebuie sa iei decizii si sa faci sacrifici importante in viata tinand cont de inca un factor in plus: partenerul, cand ar fi mult mai simplu sa iei decizii doar pentru tine.

| ibaal a răspuns:

Dar,de ce sa minti?! laughing
Ce e in neregula cu a fi singur?!winking

| Adry05 a răspuns:

Depinde si de context. laughing) In general nu ca se intampla cumva sa se afle ca n-ai si pici de rahat rau de tot.

| Andreeush a răspuns:

Ce câștigi dacă minți pe alții că ai iubită?
Până la urmă tot se află și o să râdă lumea de tine.

| CosminCD a răspuns:

În general să minți nu e ok! Situațiile sunt, totuși, generale. Părerea mea e că nu ok să minți în contextul întrebării tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa pici de **** cand o sa se afle. happy ca se va afla iti dai seama.
Aveam un prieten care mereu mintea in copilarie, printre altii.
Danu ii ziceam. Zicea ca iese afara si nu iesea, zicea ca i-a cumarat ma-sa nu stiu ce bicicleta si mintea, zicea ca are bani sa mergem cu el la jocuri, si n-avea nici un ban. Pana au incetat toti sa il mai bage in seama. Zicea multe baietasu ala. laughing))