| gabytza_7109 a întrebat:

Daca v-ar minti iubitul/iubita cum ati reactiona? si ce ati face l-ati/ati ierta-o?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de ce ar face pentru a-l iertawhistling

| Libelle a răspuns:

M-as supara, mi-ar trece, l-as ierta.

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Depinde de minciuna daca e grava atunci nu cred ca las ierta doar daca il iub foarate mult dar daca e o minciunik nevinovata nu-i nimic pana la urma si eu mai mint din cand in cand big grin

| alexaaa a răspuns:

Buna! normal ca m-as supara... dar dupa un timp(o zii circa)as incerca sa aflu motivul pentru care a trebuit sa minta, i-as cere o explicatie. daca motivul este unul serios, m-as mai gandi daca il iert sau nu. daca a fost o prostioara, incerc sa il iertwinking

| ewe a răspuns:

Depinde cu ce. daca m-ar minti cu ceva minor si neimportant da. daca ar fi ceva imp pentru mine. l-as lasaoh go on

| Squmppaaaa a răspuns:

Pai.eu personal as analiza situatia si as discuta cu prietenul... dack simti ca ti se impartaseste o dragsote nebuna.si din dragoste tea mintit.iartal...asa e mai bine :*

| Dulke a răspuns:

Depinde de minciuna, mai intai las tine in suspansdevil, da laj tine vre'o 3 zile, daca cu adevarat ar tine el/ea si'ar cere scuze, si s'ar tine de mine sa ne impakam :->devil, si daca cu adevarat il iubesc maj impaka, dupa ce ij amainti mereu de ce a facut, sa ii para rau si sa am cu ce sa ii inkid gura rolling on the floordevillaughing:X

| AloneQsFini a răspuns:

Depinde de gravitatea minciunii si de ipostaze. Daca se afla la prima abatare da!

| LoveNeverDies a răspuns:

Depinde de minciuna.in ce sens te-a mintit. daca a fost o minciuna prin care te-a jignit, nu te-a respectat si a profitat de bunatatea si de faptul ca il iubesti, ar fi cam greu de iertat.
in primul rand as vorbi cu el/ea fara a ridica tonul, calm si civilizat.ca oamenii.pentru ca discuta.pentru a-mi spune de ce m-a mintit, de ce a preferat sa-mi ascunda anumite chestii.
in functie de ce mi-a zis. il voi ierta acum sau mai tarziu.ca pana la urma nu poti purta pica cuiva toata viata. si in plus, iertarea e una din calitatile care te defineste ca om.:d
oricum, comunicarea este cheia. daca o cunosti/il cunosti.cu atat mai bine.iti dai seama din expresia fetei daca minte sau nu.de obicei are anumite ticuri nervoase.nu se poate uita in ochii tai, isi musca buzele.etc.
succes >big grin