| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca persoana iubita v-ar minti despre cine este?

2 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

I-as spune ca ceea ce a facut este total gresit si de neacceptat.
As pune acea persoana sa revina cu picioarele pe pamant si sa se gandeasca la ceea ce a facut; daca se poate... sa isi indrepte greseala (dar nu cred ca se poate pentru ca odata facuta greseala... nu mai poate fi reparata tinand cont de gravitatea acesteia).
Daca iubesti acea persoana o poti ierta in cele din urma si ii poti pune mici conditii in ceea ce priveste comunicarea dintre voi doi. Ar trebui ca cele 2 persoane sa comunice mai mult, sa intre in detalii si sa isi spuna ceea ce au pe inima.
Daca esti o persoana care nu accepta nici cele mai mici minciuni, ii spui "Adio" si iti vezi de viata ta, oricat de mult ai iubi si ai tine la acea persoana.

| missakihabara a răspuns:

As incerca sa descopar persoana care este acum happy