| IubesteEa a întrebat:

Buna eu plac un baiat are 17 ani eu am 14 si il plac de mult (cred ca stie i-am trimis mesaj ca il plac de mult si ca vreau sa fiu cu el)a doua zis a intrat pe mess nu mi-a raspuns la mesaj si nu m-a bagat inseama am scris la status ca la 3 sunt afara si am iesit, apoi afara se uita dupa mine incontinuu adica el juca fotbal si a dat mingea peste gard si s-a uitat in ochii mei (ochii lui erau largi deschisi)si tot asa s-a uitat la mine cand am luat o fata in brate si cand ma plimbam cu o fata de 11 ani tot se uita cand ma intorceam si cand plecam, acum nu stiu ce sa mai cred mi-a zis prietena mea ca s-a uitat la ea apoi in jur si mi-a zis ca ea credea ca se uita dupa mine si acum 2 zile se uita la noi (de obicei la colega mea)a si aparat-o de fostul ei iubit(pe care inca il iubeste si el pe ea)si cand imi prindeam parul se uita si a pus oana pe unul sa ma alerge si el se uita uitati intrebarile :1.de ce nu mi-a raspuns la mesaj? aa am uitat sa spun dupa ce am iesit de pe mess am vazut ca mi-a trimis mesaj cu ce fac 2.de ce? 3.de ce s-a uitat la mine dupa ce a dat mingea peste gard si cu ochii largi deschisi? 4. e adevarat ce a zis colega mea cu uitat in jur dupa mine apoi la ea? asa si oana mi-a zis cand ea ma alerga, el se uita dupa mine si zambea asta stiam si eu ca m-am uitat la el 5. oare de ce? 6. e a doua oara cand se uita dupa mine unde merg ce fac etc de ce? 7. ce inseamna a urmari cu privirea? eu sunt geloasa pe colega mea ca pe ea o apara si pe mine doar o data (mi-a zis ea ca vroia sa il bata pe unul ca sa luat de mine)si dupa ea s-a uitat acum 2 zile apoi dupa mine mergeam cu fata aia de 11 ani si cu inca unul la fracsu si el se uita de unde am plecat pana acolo 8.de ce? vreau sa raspundeti seriosss dau funda la cel mai bun raspuns scuze daca nu intelegeti sper sa incercati si sa imi raspundeti la intrebari pe rand 1, 2 dau funda! ieri a plecat colega mea si eu am stat cu 2 prietene mici la teren acolo si i-am dat colegului eu seminte si el s-a uitat la mine, dupa ce am plecat eram in parc si iarasi s-a uitat dar nu m-a bagat inseama sad 9. oare de ce?

Răspuns Câştigător
| Lyndsey a răspuns:

Nu-ti face griji:SIGUR TE PLACE! Exact asa mi s-a intamplat si mie la varsta de 14 ani, iar el avea 18 ani. O sa-ti povestesc pe scurt.Eram afara cu prietena mea si el juca fotbal cu inca un baiat si se uita mereu la mine.In fiecre zi ieseam afara sa-l vad si el iesea sa ma vada.Intr-o zi accidental m-am lovit in iel si el in mine si de atunci a inveput prima mea relatie :X.Cred ca ar trebui sa faci si tu la fel:sa te izbesti in el intentionat, daca accidental nu se poate.Acum iti voi raspunde pe rand la intrebari:
1)Nu ti-a raspuns la mesaj fiindca era timid si nu vroia sa para genu` de baiat care accepta o relatie din primul moment in care fata ii zice:"Te iubesc!".
2)Ti-a raspuns mai tarziu pentru ca a asteptat ca tu sa iesi de pe mess, pentru a nu fi prea directi.
3)Se uita la tine pentru ca te placea si dorea sa te admire, crezand ca tu nu il observi.
4)Probabil baiatul pe care il placi este unul aratos, iar prietena ta, stiind ca il placi a vrut sa te faca geloasa, sau poate s-a uitat la ea... fara motiv.
5)Se uita la tine pentru ca era indragostit.
6)Nu putea sa isi ia ochii de pe tine:asa sunt baietii cand vad o fata frumoasa.
7)Depinde...In acest context e logic ca se uita la tine pentru ca te placea.
8)A aparat-o pe prietena ta de mai multe ori pentru a te impresiona.
9)Poate ca era cu cativa prieteni de-ai lui si nu vroia sa arate ca ii place de o fata mai mica, adica de 14 ani, crezand ca el ar trebui sa aiba o prietena sau o iubita de o varsta apropiata varstei sale, adica de vreo 16 ani mai exact. Oricum acest lucru il fac de multe ori baietii, dar nu este corect.
Sper ca te-am ajutat :*.

3 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Data viitoare mai pune si tu niste puncte si virgule, ca abia am inteles...
Hmm, eu zic ca incepe sa te placa, i-ai atras atentiabatting eyelashes.
Ai si tu rabdare, sa vezi cum se comporta, daca e dragut si atent cu tine. Nu te arunca repede in bratele lui.
Cu cat te lasi mai greu cu atat o sa vina mai mult dupa tinebatting eyelashes
O fi si el timid, daca zici ca se uita la tine si nu te baga in seama.
happy Oricum, ai rabdare.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam lunga povestea ta. 3 ani sunt mult in aceasta categorie de varsta. Daca nu ti-a raspuns inseamna ca nu te vrea.La 14 ani mai bine ocupa-te de altceva.happy

| ÐÿÅ a răspuns:

1.Asa's baietii
2.Nu stie cum sa-ti spuna sentimentele(si iar spun : asa's baietii)
3.Cum am spus : o parte din inima lui iti apartine
4.Nu am de unde sa stiu laughing Pe bune, dar poate te-a mintit!
5. Te place happy
6.Acelasi raspuns ca la punctul "5"
7.Inseamna a te urmari cineva foarte atent.
8.Rescriu:Te place SiGuR!
9.nu stiu. poate ca asa isi arata el sentimentele lui fata de tine.
P. S. se vede ca il placi laughing
sa scrii atatea randuri pentru un baiat : ImPrEsIoNaNt!