| ionut16001235 a întrebat:

Buna!
La filologie, clasele a 11a si a 12a, la geografie ce se studiaza, geografia României și a Europei?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Măi, nu știu ce anume se învață la geografie, dar cu siguranță văd că deși e un liceu de filologie, fix asta nu vă învață: că substantivele proprii se scriu cu majusculă...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Substantiv_propriu

| ionut16001235 explică (pentru mihai69):

Deci iti multumesc foarte mult ca mi.ai spus. Doamne, dacă nu mi.ai fi spus tu nu aș fi știut niciodată.
Eu nu inteleg de ce cand faci o greseala( asta pentru că mă grabeam) unii oameni trebuie sa sara repede sa corecteze. Măi, dacă tot esti destept asa rau, nu inteleg de ce mai pierzi timpul sa răspunzi la asemenea intrebari, cate sunt greșite. Uite, pentru că nu poți tu să trăiești pentru că nu am scris cu majuscule, o sa sterg intrebarea!