| Alëxąndŕą a întrebat:

Buna ma ajuta si pe mine cineva cu un exercitiu la tema mersi mult Cate cifre de trei cifre au cifra zecilor 5 dar cifra sutelor 5? multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles nimic

| LoOvE a răspuns:

Asa e exercitiu, ca nu ma inteles nimic, poate asa o scrie in carte, dar eu nu inteleg.

| Revolt666 a răspuns:

| NewProject a răspuns:

Trebuia sa scrii "Cite numere de trei cifre au cifra zecilor 5, dar a sutelor?". In fine sunt 90 de numere de trei cifre cu cifra sutelor 5 si tot 90 de numere cu cifra zecilor 5.