| Live100 a întrebat:

Mă gândesc de câteva zile la facultatea de turism, însă nu cunosc prea multe. Am văzut și ceva pe google management hotelier, presupun ca e masterat, nu?
Ce face mai exact un ghid turistic?
Cati ani de experienta trebuie pentru a deveni manager?
Ce diferenta e intre un manager hotelier si un ghid turistic?
Si ce facultate trebuie sa urmez pentru a fi un manager hotelier sau un ghid turistic, asta in cazul in care sunt doua meserii diferite?
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Buna, turismul e un domeniu foarte nasol. Cu placere!

"Ce diferenta e intre un manager hotelier si un ghid turistic?"
rolling on the floor Cred ca turismul e un domeniu ok pentru tine.
Care e diferenta intre soferul de autobuz, si pustiul care iti umfla rotile in peco?