| emi_4590 a întrebat:

numele meu este Emi. Sa va spun povestea mea: imi place de un baiat pe care nici nu-l cunosc, pur si simplu m-am indragostit de el cand l-am vazut. De 8 luni de cand l-am vazut prima data plang, sunt trista si m-am schimbat foarte mult. Cateva prietene il cunosc, dar niciuna nu vrea sa imi faca cunostinta cu el pentru ca si ele il plac. Nu stiu ce sa fac, vreau sa fac cunostinta cu el dar nu stiu cum. Intr-un fel el ma cunoaste, stie cum ma cheama, dar nu ma saluta sau sa vorbeasca cu mine. Nu stiu ce sa fac...va rog ajutati-ma, spuneti-mi ce sa fac. Toate prietenele mele imi spun sa il uit... dar nu pot. Mai ales atunci cand il vad pe strada simt ca o iau razna. Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| anonim20 a răspuns:

Fa tu singura cunostinta cu el...dar asa intimplator fara ca el sa stie ca a fost intentionat

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Pai daca vine pe la tine pe la clasa sau pe hol incearca si tu sa stai pe acolo cu prietenele tale,intreaba-l cat e ceasul, daca are vre`un pix, sau pur si simplu daca tu ii cunosti pe prietenii lui du`te si baga`te in seama cu ei si pe parcurs o sa te bagi si cu el in seama.prietenele tale sunt invidioase pentru ca ele cred ca tu esti mai draguta decat ele si daca iti vor face cunostina cu el crede ca o sa il furi laughing. sunt sigura de asta.de 8 luni umblii:O si in tot acest timp nn`ai avut ocazia sa te bagi in seama cu el? in fene. oricum nici un baiat nu merita sa fie asteptat atat mai ales sa plangi si sa fi trista din cauza lor.NU merita! iar tu esti trista si plangi dupa el deoarece nu ai avut nici un prieten nu? altfel nu cred ca pot sa`mi explic.CAti ani ai? el e mai mare ca tine? sau sunteti de aceeasi varsta. daca el e cu mult mai mare decat tine ar fi cam mai putine sanse sa te bagi tu cu el in seama. Altceva ce pot sa ii mai zic.thinking daca vezi ca intr-o luna nu te baga in seama nu mai umbla dupa el!

| XoXzY_6216 a răspuns:

Pai cand te intalnesti cu el.sau il vezi baga'te in seama cu el si cere'i id/nr de tel sa stabiliti sa va intanitzi sa va cunoaste'ti mai bine.
Si cine stie poate si el te place si va combinatibig grin
Sper ca te'am putut ajuta...
Fundita?

| SilviaBlur a răspuns:

Du-te la el, cand il vezi cu prietenii lui, si intreaba-i (in gluma, normal) daca poti sa il rapesti 2 minute pe prietenul lor, adica tipul de care iti place tie. Il iei de o parte, ii spui ca nu ti-ai dat seama ca voi doi nu ati facut cunostinta pana atunci, si vezi ce mai zice si el. Conversatia e asigurata, si ai si un plus de la el, pentru ca va vedea ca intr-adevar iti place de el si ai avut curaj sa mergi sa stai de vorba cu el. Important este sa ramaneti doar voi 2 ca sa putei vorbi in liniste. Mult succes!