| Andreutza171 a întrebat:

Buna seara TPU. As dori sa va cer un sfat. Cunosc un baiat de aproape 1 an. Nu ne-am vazut decat de 2-3 ori si atunci pe fuga, pentru ca este o distanta considerabila intre noi. Atunci cand ne-am intalnit prima oara am vorbit putin, am facut cunostiinta etc. Apoi cand ne-am mai intalnit odata nu am mai vorbit asa de mult, iar cand a trebuit sa plecam eu stateam pe o banca in parc si ma uitam cu el se indeparteaza.Atunci am simtit cum mi se inunda ochii de lacrimi si cerul se sparge si cade in capul meu. Atunci am inceput sa am fluturi in stomac si etc. Imediat mi-am dat seama ca ma indragostisem de el. De atunci nu ne-am mai vazut. Am vorbit pe messenger si la telefon o perioada, m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui, dar am refuzat deoarece nu accept relatiile la distanta, si i-am spus asta. Am propus sa ramanem prieteni, si am mai vorbit de atunci, chiar am mai ajuns la subiectul indragostit... Pana acum aproximativ o luna totul mergea superb pana cand a inceput sa il sune cineva cu numar privat si nu stiu cum a dat vina pe mine. Mai cu chiu, mai cu vai, am trecut si peste asta, dar simt cum el ma indeparteaza. Eu chiar il plac si am inceput sa plang cand am am realizat ca el ma evita si chiar nu stiu de ce. De cateva zile tot incerc sa ma mint singura sa imi spun ca el nu ma place, ca numai eu am iluzii si ca nu merita sa vars lacrimi pentru el, dar in adancul sufletului nu imi pot sterge imaginea lui din minte. Ce as putea face sa il uit? Chiar nu vreau sa incep sa ma arunc in bratele altor baieti, ca sa uit unul. As prefera sa sufar in continuare pentru el decat sa fac asta. Prietenele mele imi spun sa nu mai plang ca o proasta dupa unul care nici macar nu ma baga in seama, dar ele nu stiu cum e sa ai mereu sentimentul acela de speranta ca mereu va fi acel: POATE se va intoarce, POATE se va razgandi si imi voi da seama ca si el ma place. Daca eu pun acest POATE si de fapt este prea tarziu? crying Va rog ajutati-ma cu un sfat: sa il uit cumva, sau sa imi spuneti daca este prea tarziu pentru acea speranta sad
Dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Cred ca prietenele tale au un pic dreptate nu trebuie sa-ti ineci amarul in plansete si suspine, trebuie sa te calmezi, sa nu mai fii disperata dupa el.Din cate am citit ai spus ca te-a intrebat daca vrei sa fii iubita lui si tu ai refuzat pe motivul distantei.Atunci ce te deranjeaza? Faptul ca te evita?[evita-l si tu si basta]Faptul ca n-are incredere in tine ca nu tu l-ai sunat [spune-i sincer convingerele vrea sa te asculte sa te asculte nu nu]Sfatul meu nu mai fi disperata si nu mai plange ca nu merita.Bafta!

2 răspunsuri:
| HinataHyuga1207 a răspuns:

Esti sigura ca te place? Poate si-a dat seama ca tu il placi si a avut bun simt si de aceea te-a intrebat! Si nu mai suferi ca si mine...Si eu am suferit dupa un baiat care il placeam, dar acum sunt bine sti de ce? Pentru ca l-am uitat! Cum? Simplu! Ma rog a trecut un an cu tipul ala si mi-a trecut! Ai sa vezi ca timpul le rezolva pe toate!(Desi eu am fost nerabdatoare sa astept as ca am facut urmatorul lucru: Mi-a gasit o ocupatie si m-am prefacut ca nu-l mai plac asa el sa simtit cam ciudat..cred!) Sa lasam viata mea acum despre tine. Un sfat: Cand te mai vezi cu el prefate ca nu-l mai placi(ceea ce va fi mai greu)si poarta-te mai rece cu el. Ca si cum ati fi doar prieteni...DOAR prieteni sau poate mai RECE ca si cum abia v-ati intalnit sau fa-l gelos(Vezi daca iti merge)sau spune-i tot ce simti! Daca e o fire blanda poate te va intelege! Si incearca sa-l suni mai des sa vorbiti mai des. Oricum bafta si. sper ca te-am ajutat!^_^

| Marinescu_Alexandra_1998 a răspuns:

Poti sa ii spui ce simti de fapt si ce te deranjeaza...ca tu simti ca el se indeparteaza de tine si ca nu vrei asta deoarece ai anumite sentimente pentru el. Daca atunci ti-a cerut sa fii iubita lui inseamna ca si el simtea ceva pentru tine si poate refuzul tau l-a facut sa se indeparteze. Incearca sa vorbesti cu el pentru ca asta e cel mai bine si asa poti fii sigura de ce crede si el si nu o sa mai existe un ''poate''. Asta e parerea mea. Te-am pupat si ai grija ce faci :*