| khaty a întrebat:

o idee/un sfat, pentru un love storyhee hee un tip mi-a facut curte o perioada de timp fara sa-mi dau seama el vroia de fapt cu mine, culmea e ca si eu il placeam dar nu ma asteptam sa fiu cu el si am facut prostia sa ma combin cu un alt baiat. o relatie care a durat 3 zilelaughing respectivul tip a cam reactionat atunci, si urat. dupa care eu m-am despartit de baiatul cu care m-am combinat deoarece am aflat ca timpul care-mi placea imi facea curte. dar culmea ca el intre timp cat si eu am avut acea panarama de relatie de 3 zile s-a combinat si el cu o tipa de prin strainatate. dupa ce am ramas singura vb-eam cu el si fara sa vreau i-am zis ca il plac si mi-ar place sa am o relatie cu el, la care el mi-a raspuns: si eu te plac, nu-ti zic nici nu dar nici da deoarece am deja o relatie! a sunat cam ciudat, absurd. dupa care au existat niste iesiri cu prietenii, niste imbratisari, chiar si o sarutare la o porunca, etc. acum stau si ma intreb. el ce vrea de fapt acum de la minestraight face nici nu se combina cu mine, dar nici nu ma lasa desi este si cu acea tipa combinat. care chiar vrea sa imi dea un sfat si sa-i povestesc mai amanuntit rog sa imi zica, dau fundita si raman si >datoarebig grin< :*:*:*:*:*

2 răspunsuri:
| GiaNina29 a răspuns:

Deci, in primul randbig grin tu trebuie sa fi sigura de sentimentele care le ai pentru el, sa nu fie doar o iluzie sau un sentiment pe moment. Faptul ca are si el prietena poate fi si din faptul ca s-o simtit ranit atunci cand tu aveai acea relatie de 3 zile. In primul rand stiu ca nu e usor ce te sfatuiesc eu sa faci, dar e cea mai buna solutie, am fost in aceeasi situatiehappySi la sfarsit mi-am dat seama ca trebuia s-o fac la inceput pentru ca merita! Deci sfatul meu este sa vorbesti cu el intre 4 ochi, sa il intrebi exact ce are cu fata aia, ce vrea de la ea, sau daca ii o relatie serioasa. Daca zice ca ii o relatie serioasa ce o are cu aia, atunci il intrebi totusi.ce vrea de la tine si ce are cu tine atata timp cat ii cu alta. Daca raspunde ca ii o relatie neserioasa, si nu stie ce vrea sa faca cu ea, il intrebi ce vrea sa faca cu tine si ii marturisesti iar ca il placi si ca esti dispusa sa fi cu el pe bune. Trebuie sa il intrebi indiferent de raspuns ce vrea de la tine, pentru ca nu se poate juca cu amandoua..sau sa fie cu ea si sa-ti faca tie sperante..pentru ca doare la final. Deci vorbeste deschis cu el.[stiu, nu-i usor.], afla din gura lui ce vrea de la fiecare si daca te iubeste sau i-o trecut. Daca se intampla ceva, si vrei sa-mi zici cum ati avansat, sau alta intrebare:* is aici. Bafta!

| Alexiiii a răspuns:

Sfatul meu ar fi ca tu să vorbeşti deschis cu el şi să îi mărturiseşti tot ce simşi pentru el, să încerci să îl cucereşti. Ai şanse mari deoarece tu zici că te place iar prietena lui e din străinătate, i-ai putea oferi ce prietena lui nu îi poate, dar dacă vei face asta făo la timp.Nu o fă mai târziu pentru că atunci nu va mai avea nici o valoare...Iar eu cred că el nu vrea să te piardă, vrea să te ţină lângă el iar când va termina relaţia cu acea fată vă veţi da o şansă relaţiei voastre.