| Crisii7 a întrebat:

Sa va povestesc pe scurt:am 15 ani.primul meu prieten l-am avut anul trecut, a fost o prostie era un baiat pe care nu il placeam, ma rog a durat doar 3 saptamani.cu al doilea a fost o relatie la distanta, ne vedeam odata in luna.de el chiar m-am atasat, dar s-a despartit de mine pentru ca nu mai simtea nimic pentru mine(de parca a simtit ceva pentru mine vreodata). pe al treilea, il placeam de ff mult timp si el la fel.era un baiat foarte cumsecade, si e in continuare chiar daca a ales sa ne despartim dupa o saptamana si ceva si nici in ziua de azi nu stiu motivulstraight face e singurul care dupa mine, eram impreuna mult si bine.ok.acum problema e ca un baiat din gasca de prieteni cu care ies de obicei ma place foarte mult de foarte mult timp, si m-a intrebat daca as vrea sa fiu cu el.ieri am fost pe strand impreuna, adevaru e ca m-am simtit bine, adica ma tinea mereu in brate si chestii de genu. dar nu stiu daca sa ii spun da, sau nustraight face parca imi doresc sa fiu singura pentru un timp, dar un stiu cum sa i-o spun sa nu il ranesc, a facut atatea sacrificiistraight face s-a lasat si de fumat stiind ca urasc tigarile desi nu i-am cerut-o.il plac putin, dar pe alta parte am impresia ca va fi iar ceva ce nu va tine multstraight face. va rog spuneti-mi voi ce sfat imi dati?sadfunda!happy

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Se vede ca te place sincer stai cu el dar spune-i sa o luati mai usor deoarece ai avut parte de multe dezamagiri(Asa o sa si straduieasca sa fie mai bun).

| AnnaS98 a răspuns:

Vorbeste cu el despre problema asta. spune-i prin ce ai trecut si spune-i ca accepti doar daca isi da acordul ca te va intelege si nu te va lasa sa suferi din cauza lui oricear-fi. accepta. poate face si bine nu numai rau. bafta! funda?

| PanaDeIdei a răspuns:

Sunt de acord cu anutzica98. comunicarea este totul intr-o relatie big grin. dar daca nu stiu.chair vrei o pauza( dupa parerea mea este mai bine asa, exact asta am patit si eu) spune-i frumos, ca poate mai asteptati putin timp, si pana aunci ramaneti prieteni si ii explici problema, dar s-ar putea sa il pierzi. tu alegi. sper ca te am ajutat
>big grin

| St3luta a răspuns:

Incearca pentru o perioada sa vezi "cel duce capul"poare el chiar vrea o relatie serioasa cu tine! Si fostul prieten...acum v-ati despartit, fiecare cu viata lui.dar... daca zici ca noua"iubire" a facut atatea pentru tine e un pas inainte.dar sa nu distrugeti o prietenie doar ca a fost un moft de al luibig grintotusi sfatul meu e sa incerci sa vezi daca tinehappyt pup
fundita?batting eyelashesbig grin

| AlecsLexx a răspuns:

Rami singura. Pana un ''semn'' iti va zice sa zici da. happy