| loredana_3945 a întrebat:

Acum 3 luni am cunoscut un tip grozav care ma placea si vroia sa se combine cu mn.Fiindca nu aveam timp de o relatie l-am refuzat dar el mi-e zis ca nu va renunta pana nu ma voi combina cu el.Asa a si facut timp de 3 luni vorbeam in fiecare zi si imi placea din ce in ce mai tare de el.Dar situatia s-a schimbat cand i-am zis sa nu mai vb cu mine si sa isi kaute o iubita pentru ca nu vroiam sa ma combin cu el din cauza lipsei de timp sa ma intalnesc cu el. Dupa ce i-am zis chestia asta el a suferit foarte mult pentru ca a crezut ca ma va pierde si nu suporta ecest lucru. Dupa aproximativ 3 zile o fata l-a intrebat daca vrea sa se combine cu ea iar el pentru "a-mi indeplini dorinta"s-a combinat cu respectiva tipa.Ma sunat si mi-a zis ca ma asculta si ca s-a combinat cu alta, cand am auzit i-am urat felicitari dar inima mea se rupsese in doua si simteam ca mor.Chiar daca era combinata cu aia eu tot mai vb cu el dar el imi tot zicea ca se intalneste cu tipa ca se plimba,si se saruta ca doi indragostiti,fiindca imi tot zice ca e din vina mea ca s-a combinat cu aia si ca va incerca sa o iubeasca asa cum ma iubeste pe mine, eu m-am enervat si l-am facut in toate felurile posibile insa am ramas mirata ca el nu ma jignit deloc chiar imi tot spunea ca m-a iubit ca un prost si ca eu l-am facut sa sufere din cauza refuzurilor mele de a ma combina cu el. Dupa ce m-am calmat am inceput sa plang,, i-am scris mesaje de paere de rau si mi-as fi dorit sa dau timpul inapoi.Acum el m-a iertat si inca m-ai vb imi spune ca sunt ingerasul lui dar problema e ca tot ma e combinat cu tipa si imi spune ca atunci cand e cu ea nu era asa cum e cu mine si ca nu poate sa o iubeasca asa cum ma iubeste si pe mine.M-am tot gandit ca intr-un fel isi bate joc de mine si tot incerc sa nu vb cu el dar imi este imposibil.El nu vrea sa se desparta de ea pentru ca nu vrea sa o faca sa sufere cum am suferit noi si ca va astepta ca ea sa se desparta de le si ca untr-un fel o place.Nu mai inteleg nimic, nici el nu stie ce sa faca si mi-a spus ca daca ma combinam cu el nu se intampla asta.Stiu sigur ca ma iubeste pentru ca daca nu m-ar fi iubit nu ar mai fi stat dupa mine 3 luni.mi-ar fi vorbit urat, si nu m-ar mai baga in seama. Luminati-ma si pe mine ca eu sunt in ceata si tot ii intreb pe prieteni ce sa fac iar saracii nici nu stiu ce sa spuna.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Spune-i sa fie nesimtit cu cealalta tipa, ca sa o faca sa se desparta de el, daca chiar vrea sa fie cu tine.
Depinde de cat de tare te place. Daca nu te mai place atat de mult, si nu ar vrea sa se desparta de fata, da-i pace si gata, daca tot ai amanat si l-ai refuzat.

2 răspunsuri:
| Plushul a răspuns:

Chiar nici eu nu mai stiu ce sa zic.Dar totusi asi zice sa o lasi balta si sa nu te mai intalnesti cu el daca ii este atat de greu sa se desparta de cealalta tipa, vrea sa o faca pe-a interesantul.

| alextiby a răspuns:

Macar nu ti-ai zis varsta...dar oricum lasa baiatu in pace acum... poate ca el vre sa se mai combine cu tine dar nu vrea sa o faca pe cealalta tipa sa sufere