| AxxyAlexandra a întrebat:

Bunahappy
Proba de bilingv engleza e diferita de cea de intensiv engleza? Sau se da acelasi examen oral si scris?happy
fundita. Multumesc >:"

Răspuns Câştigător
| dicualex a răspuns:

Proba de bilingv engleza este de fapt un, intr-adevar este mult mai simplu decat intensiv engleza.

La Bilingv media de Punctaj este de 70 Puncte [ Nota 7 ]
Oralul are 30 [ 3 ]
Minima medie de bilingv este de 6.
La oral o sa faceti conversatie, o sa te intrebe probabil ce iti place mai mult, sa citesti sau sa vezi filme sau chestii de genul, cum te cheama ma rog, e usor
Succes :*

2 răspunsuri:
| BoomBoomToxic a răspuns:

Este aceeasi proba si pentru bilingv engleza si pentru intensiv engleza; sunt 2 etape: cea orala si cea scrisa. in functie de punctaj, daca treci examenul, poti alege daca vrei sa te duci la intensiv sau daca vrei la bilingv.

| BiancaW a răspuns:

Poti intra pe site-ul Colegiului National Bilingv George Cosbuc, si la admitere cls. a IX-a vei gasi modele de subiecte pentru. proba de bilingv engleza.happy