| Lexy_8521 a întrebat:

Hi!
As vrea sa stiu daca ma ajuta cu ceva daca am dat examenul la engleza pentru clasa a 8-a pentru inscriere la un liceu bilingv sau intensiv engleza, eu nu am dat decat proba in scris iar pe cea orala nu. As vrea sa stiu daca iau nota de trecere la proba in scris ma ajuta cu ceva avand in vedere ca la oral nu am fost.

Thank!

1 răspuns:
| HelterSkelter a răspuns:

Maximul de puncte la proba scrisa e de 70 iar la proba orala este de 30.
Nu stiu sigur daca iti valideaza examenul, avand in vedere ca nu te-ai prezentat la proba orala.
Mi se pare ca se mai poate da examenul si in toamna.