| Andreea14Ai a întrebat:

Bună sunt în clasa a 12 a și mai e puțin și se termina primul semestru. Vreau sa dau la psihologie în Cluj la Universitatea Babeş-Bolyai. E târziu sa ma apuc de meditații la psihologie pentru admitere. Știu ca se da examen.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți să te apuci să înveți pentru admitere dacă îți dorești această facultate.
Întotdeauna trebuie să lupți pentru ce îți doresti.
Succes!

| Donsavas a răspuns:

Nu ai nevoie de meditatie! Sunt olimpici care învață singuri, la facultate n o sa stea nimeni sa te învețe. Dacă îți place si ti se potriveste, reușești la admitere si de unul singur.

| Teo29 a răspuns:

Buna, nu e tarziu in opinia mea, doar ca fa-ti un plan concret, ia-ti testele de admitere de acolo din anii trecuti ( cauta pe forum-uri ), mergi la simulare si cred ca va fi totul bine.

Concentreaza-te si pe bac sa il treci.

In opinia mea iti recomand sa iti depui dosarul si la alte facultati din tara tot la psihologie, iar dupa primul an te poti transfera la Cluj in caz ca nu intri din prima.

Este bine ca mereu sa faci ceea ce iti place si sa ai si un plan de rezerva happy

Succes!