| BenWilde a întrebat:

Salut,

Imi poate spune cineva cateva pareri despre Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca? La profilul Psihologie m-ar interesa mai mult (pt. ca la profilul acesta vreau sa intru). Mentionez ca nu sunt interesat de metodologia de admitere si alte lucruri de genul acesta. Vreau doar opinii despre seriozitatea universitatii, despre viata de acolo, profesori, etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universitatea Babes Bolyai este foarte buna. Nu stiu la Psihologie dar daca inveti si iti doresti sa faci o cariera reusesti. Sa intri pe locurile de la buget si sa te ti de treaba si o sa faci o treaba buna. Universitatea asta din Cluj eu o consider cea mai buna din tara. Dar bineinteles, poti reusi oriunde daca inveti!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

UBB, Cluj face parte din Consortiul"Universitaria":http://universitaria.ase.ro/universitati-membre/
Scopul Consortiului:Scopul constituirii Consortiului il reprezinta conlucrarea universitatilor partenere pentru ridicarea nivelului cercetarii stiintifice si a activitatii didactice, in vederea recunoasterii nationale si internationale a prestigiului acestora si a clasificarii lor in categoria universitatilor de referinta in Europa, initierea imbunatatirii cadrului legislativ al desfasurarii invatamantului superior si a cercetarii stiintifice universitare, precum si definirea unitara a programelor de studii universitare si a standardelor minime pentru acestea, ca si titlurilor si calificarilor dobandite in urma absolvirii lor