| Ofiintă a întrebat:

TPU!

Recent am cazut la admiterea la facultatea de drept din cadrul Universitatii Babes-Bolyai Cluj.
Vreau totusi sa mai incerc si anul viitor, insa consider ca ar fi mai bine sa optez pentru facultatea de drept din cadrul Universitatii de Vesti din Timisoara. Consider ca ar fi mai simplu, avand in vedere numarul mai mare de locuri fata de Universitatea Babes-Bolyai.
Insa, vreau sa ma pregatesc temeinic pentru anul viitor, dar nu stiu decat foarte putin despre admitere. Din cate am auzit, admiterea se da din rationament si competentele lingvistice. Am mai vazut ceva modele si am remarcat si probleme de gramatica respectiv economie, astfel sunt foarte nedumerita.
Daca este cineva care a fost la facultatea respectiva, care a dat admiterea sau are idei, v-as multumi daca a-ti impartasii si cu mine.

1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Universitatea de Vest! nu de vesti ..au fost ani in care s-a intrat pe dosar, functie d numarul de locuri.