| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la facultate și stau singură în apartamentul unei cunoștințe. Am probleme cu vecinii (niște doamne în vârstă) și nu știu cum să rezolv situația, și pe deasupra o sună pe cea a cui e apartamentul și-i spune tot felul de lucuri, care nu sunt adevărate. Și nu vreau să se ajungă să le creadă și pe urmă să nu mă mai lase să stau aici pentru că stau pe gratis, nu-i plătesc și mă ajută mult faptul că nu plătesc chiria. În primul rând, am șters geamurile într-o zi și m-am trezit cu o doamnă (care stă cu DOUĂ etaje mai jos) la ușă că o deranjează zgomotul. Ce-i drept, era zgomot că erau murdare geamurile și le frecam cu o perie, dar era ziua în amiază. Pe urmă, într-o dimineață a venit un domn să îmi repare centrala, că nu mergea și deja era frig afară. Și el a făcut zgomot, că a trebuit să scoată capacul și nu știu ce. Și mă trezesc iar că sună la interfon o doamnă că de ce fac zgomot că sub apartamentul meu e o bătrână bolnavă și se sperie. Mi-am cerut scuze și i-am explicat că nu am făcut intenționat. După, am avut o problemă cu liftul. În lift, există cameră, pe hol iar e cameră, în fața blocului din nou cameră. Și mă trezesc că mă acuză o doamnă că eu acopăr camera când urc în lift și îi spune femeii a cui e apartamentul că sigur eu sunt. Dar nu a vrut să-i trimită dovezi, că doar se vedea pe camera de pe hol cine intra în lift și tot putea afla cine e, plus că, camera din lift e orientată fix spre intrare, spre uși, deci tot se vedea când intra persoana respectivă, și mai vedea și la ce etaj merge că e un ecran acolo. Greșesc eu cu ceva? Ce să fac cu doamnele ăstea? Doar cu ele am probleme.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa sunt batranii din blocuri.
cu mult timp liber si minte educata intr-un regim unde panditul asta facea partea din rutina zilnica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignoră si atât
Vecina de sub mine plânge și tipă de câte ori mă misc prin casă după 22

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"niște doamne în vârstă" - dacă şi astea-s doamne... rolling on the floor
Mda, babe nebune care n-au altceva mai bun de făcut decât să se lege de tot ce apucă. Nimic nou.
Cum dracu să te audă aia că ştergi geamurile când ea stă cu două etaje mai jos? laughing
Plus că nu mai e vară ca să ţii geamurile deschise şi să auzi tot ce se întâmplă afară, dar nici atunci nu cred că se auzea, sau cel mult un mic zgomot aproape imperceptibil.Proastă ar fi hoaşca să-i povestească proprietarei chestiile astea că ar râde aia şi cu fundul de ea. laughing
Nu le mai băga în seamă. Lasă-le să comenteze cât vor.

| darrio2007 a răspuns:

Ai facut tu si alte zgomote. Nu se luau degeaba de tine.