| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU happy.
Scuzati categoria!
Azi am mers cu inca 2 baieti si o fata sa ne plimbam cu liftul, adica de la o plimbare, am ajuns sa ne plimbam si cu liftul laughing).
Nu radeti, va rog.
Am apasat butonul pentru etajul 6.
Un baiat a vrut sa sara si fata l-a plesnit laughing.
Atunci eu le-am zis sa numai faca miscari bruste ca este periculos.
Cum am terminat de vorbit, s-a oprit liftul intre etaje.
Mai exact intre 2-3.
Ei vroiau sa deschida usa si eu le-am zis sa nu faca asta.
Am apasat Parter si s-a dus cu un etaj in jos, apoi iar s-a repetat chestia asta de vreo 2 ori.
Pana la urma am reusit sa iesim.
A DOUA INTAMPLARE:
Eu, o fata si un baiat.
Eu cu fata am intrat in alt bloc in lift, ca sa o vizitam pe nana mea ca m-a chemase pana la ea, si ea sta la etajul 7.
Cum ne era lene sa o luam pe scari..Am intrat in lift, cu chiu cu vai ca m-a rugat fata aia ca nu vroia singura, ca o dureau si picioarele, i-au intrat zapada in cizme..etc.
Si am intrat.
Am apasat 7.
S-a facut butonul rosu si a facut liftul un zgomot, in momentul ala i-am zis ca n-are decat sa se suie cu liftul ca eu merg pe scari..Si cand am deschis usile interioare, a mers.
Dar pe cea de afara, mai, era blocata..Si am impins eu, degeaba,.Le-am inchis pe celelalte si am incercat butonul catre alt etaj.Dar degeaba, am apasat vreo 3..Toate se faceau rosii si litul scotea zgomote ciudate..Noi, logic ca eram speriate..Am apasat si pe cel de urgenta si nu a mers, a facut doar un mic tiut..Degeaba.
Atunci problema devenea serioasa, de vreo 3 minute laughing), si am inceput sa tipam dupa ajutor.
Baiatul era afara si ne astepta, deoarece ii era rusine sa vina la nana mea laughing))))).
Si el ne-a auzit, a apasat pe butonul de afara, liftul iar a acut un zgomot, parca s-a busit, si a deschis usa el pe afara.
Si am iesit si am luat-o pe scari...Mentionez ca liftul este nou..Nici chiar, de vreun an, dar este in stare buna,
Intrebarile sunt:
1. Am auzit ca de la 14 ani ai voie de abia sa mergi cu liftul..Eu am de abia 13..Este adevarat?
2. Daca ma mai blochez intr-un ascensor (lift), cum pot iesi?
3.De ce credeti ca s-a blocat?
In ambele cazuri, si cu cei doi colegi, si eu cu prietena mea.
4.Cum pot sa-mi inving frica de lifturi, iar?
Mi-a mai fost, mi-am invins-o si acum iar crying(
5.Detalii despre 'cazurile' de sus.
Va rog, raspundeti! puppy dog eyes.
Dau fundita mare+ vot! happy
Celui ce imi explica detaliat.
O seara buna!

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Feresca Dumnezue nu mai urca!
Eu era sa mor in lift
sad
vb serios nu mint
Sarupt sufaaia si m-a dus cu totul cu viteza in jos am avut norocu ca nu am murit eram la etajul 3 si acuma am gandesc Domane s anul te ami sui happyte rog

3 răspunsuri:
| Chocolatteee a răspuns:

A, da..Imi puteti si spune, va rog!
Daca lifturile se pot prabusi, adica sa cada in gol si sa mori acolo laughing).
Am o imaginatie bogata, stiu.
Deci, poti sa patesti ceva rau?
Sa se rupa cablul care il sustine si sa cada in gol?

| Axys a răspuns (pentru Chocolatteee):

Te inteleg si eu am i maginatie bogata dar nu-i a gluma am patit-o pe pelea mea si eram singura of. nu glumesc de loc cu asa ceva nu imi vine sa glumesc si acuma cand vad lift nu ma mai sui indiferent ca trebuie sa urc pana la etajul 9 happy prefer pe jos ma mai odihnesc pe scari laughing am o firca in mine de mor sad nu mai vreau sa vad cu ochii la ce am aptit si eu happy sa ai grija ce faci

| Axys a răspuns (pentru Chocolatteee):

e nasol ca m-am oprit fix la jumate de zid abia m-am suit sa deschid usa era o chestie din interior un fel de buton manual er amai vechi ala saddar na mam speriatd e maorte acolo.
si numai cand am vazut intrebarea ta mema adus aminte instant...