| loveisbad a întrebat:

Am 12 ani fac 13 in primavara.De un an au inceput sa imi creasca sanii nu sunt mari dar totusi am vreau sa intreb cand mi-ar veni ciclul? sunt destul de dezvoltata mananc destul de bine.

2 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Ca si la intrebarea cealalta, nu conteaza marimea sanilor pentru ciclul menstrual.

El reprezinta o forma a uterului de a se face confortabil pentru un viitor fat, adica se ingroasa destul de tare, si pentru eliberarea cate unui ovul, dupa care eliminarea tesutului ce s-a depus pentru a-l face favorabil unui fat si eliminarea lui prin... ma rog, stii tu happy.

Totul e hormonal. Ei dicteaza ce se dezvolta pe-acolo si cand, la fel cum ei dicteaza si marimea sanilor tai, dar e un pic diferit.

Se va intampla fara sa te astepti, si fara sa poti face ceva in privinta asta.

| akadeaa a răspuns:

Depinde.
in orice caz bucura-te pana nu-ti vine ca dupa incep durerile de burta, spate...
nu cred ca vrei!sad