| KittyMe a întrebat:

Buna TPUwinking!
Am si eu o mica problema
Pai in jurul sarbatorilor de paste, m-am indragostit de un baiat.Lui ii placea de mult timp de mine dar fiind foarte timid nu a avut curajul sa imi spuna. Prietenele mele l-au impins de la spate sa faca el primul pas su pana la urma au reusit.
Intr-o seara m-a intrebat pe Fb daca vreau sa fiu cu el...asata m-a deranjat putin pentru ca era mai frumos sa vorbim fata in fata.
Oricum am acceptat si dupa mica vacanta ne-am intalnit la scoala.
Problema e ca nu se purta ca un iubit ci mai degarba ca un om pe care l-am cunoscut acum 2 ore.A venit vacanta de vara si pentru ca locuim in sate diferite el nu a mai vorbit cu mine nici pe Fb nici la mesaje nu raspundea a incercat sa caute tot soiul de scuze dar nu stia ca el se distreaza si eu sufar.
Am vrut sa pun capat relatiei straight face dar nu am mai dat de el si nu am avut cum ca vorbim.
Acum ma simt ciudat si toata ziua ma gandesc la el. Imi dau seama ca dupa caracterul lui il dore-n 14 de mine laughing
Am mai avut cateva cereri de a fi impreuna cu cineva dar am spus ca ma mia gandesc... unui baiat f dragut chiar as vrea sa-i raspund afirmativ dar am impresia ca as putea fi infidela.
Voi ce ziceti, daca nu mai vorbim relatia e ca si incheiata, nu?
Help me! :* Funda

Răspuns Câştigător
| Blezsy a răspuns:

Mi-ar fi plăcut sa știu ce vârstă ai ca sa știu ce sfat sa iți dau. Problemele de dragoste țin și de vârstă. Din cele scrise de tine cred ca ai în jur de 16 ani. Oricum, nu vârsta e importanta în momentul de fata.
Daca lui chiar ii plăcea atât de mult de tine nu s-ar fi oprit brusc din a m-ai vorbi cu tine.
Poate tipul era timid și de asta nu te-a întrebat în fata dacă vrei sa ii acorzi prietenia sau poate pur și simplu s-a cuplat cu tine pentru a scăpa de prietenele tale care îl împingeau de la spate.
Fi sigura ca intre voi nu a fost nimic serios din cele spuse de tine mai sus. Intre voi a fost un joc mai mult, tu poate ai privit totul ca pe o relație, dar se pare ca el a privit totul ca pe un joc.
Nu iți m-ai fa griji din cauza lui, trecutul e trecut. Ce a fost, a fost, în momentul de fata trebuie sa accepți ca s-a terminat și ca nu ai cu ce sa ii fi infidela.
Daca zici ca ai m-ai avut cereri din partea unu băiat draguț și i-ai zis ca te m-ai gândești accepta dacă asta simți, nimeni nu o sa te judece și nu ar avea de ce, este viata ta pana la urma.
Ai liber arbitru, decide ce crezi tu ca este mai bine pentru tine.
Sper ca ți-am fost de folos.

| KittyMe explică (pentru Blezsy):

Multumesc mult de tot! Acum raspunsul tau este cel castigator! :*
Si apropo am 14 ani big grin

| Blezsy a răspuns (pentru KittyMe):

Nu ai pentru ce! Ma bucur ca ți-am putut fi de folos. happy Ești tânără, abia ai intrat în jocul iubirii. Nu are rost sa suferi de pe acum. happy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Nu e incheiata, pentru ca un baiat cu capacitatea lui nula de gandire nu e capabil de o relatie, deci practic nu ai avut o relatie cu el.Nu are rost sa te gandesti la el, gaseste-ti pe altcineva.happy

| KittyMe explică (pentru anonim_4396):

Foarte adevarat ce ai spus! Mersi! :*!

| Dolyta a răspuns:

Din ce ai povestit tu, eu cred ca relatia nici nu exista, deci nu are ce sa se incheie. eu zic sa il accepti pe baiatul de care ai zis la sfarsit si sa fii fericita! bafta!

| deeah2elen a răspuns:

Eu zic ca ai fost doar o distractie pentru el, ar trebui sa renunti. adica, daca nu v-ati mai vorbit, clar s-a terminat totul.

| iuliamusic a răspuns:

Da este incheiata... si inseamna ca nu te-a placut asa de mult