| ToxiSun a întrebat:

Hei TPU Am o mare problema am aflat ca sunt adoptata nu de mult ieri mai exact.Toate asa numitle rude miau comfirmat asata dar nu am avut curajul sa le spun "parintilor" ce am aflat. spuneti-mi ce sa fac pentru ca simt ca nu mai apartin acestei lumi toti prieteni mei stiau de cand eu eram mica dar nu mi-au spus.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eliene a răspuns:

Buna!
In primul rand, asa-zisele ''rude'' nu ar fi trebuit sa se bage peste decizia parintilor tai si nici parintii tai nu ar fi trebuit sa le spuna prietenilor tai, fara ca tu sa stii asta inaintea lor, dar sunt greseli omenesti si trebuie iertate.
Ce sa faci? Spune-le parintilor tai ca ai aflat vestea si ca II IUBESTI pentru ca au avut curajul de a te ''imbratisa'' in familia lor si ca sunt cei mai buni parinti pentru eforturile pe care le fac pentru ca te cresc, te imbraca, te educa si iti dau de mancare!
In niciun caz sa NU fi suparata pe ei! Gandeste-te asa: ''Ti-ar fi fost mai bine daca acum te-ai fi batut pentru niste mancare cu copiii de la orfelinat?'' NU! CHIAR DELOC!
Multumeste-i lui Dumnezeu ca ti-a adus acesti oameni minunati in cale si nu ezita sa mai spui orugaciune din cand in cand!
TE ROOOOG, tine cont de ce ti-am scris! Nu are niciun rost sa faci pe victima, ca acum tu ai o familie iubitoare care are grija de tine!
SUCCES!
Inteleg ca esti suparat pe ei, fiindca ti-au ascuns asta, dar poate ca vroiau sa iti faca un bine (nu stiu ce era in capul lor de ti-au ascuns asta)

3 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Revino-ti in fire!
Normal ca nu ti-au spus asta pana acum pentru ca te iubesc si ei nu ar vrea ca tu sa te simti ca un strain, ci ca si copilul lor. Poti sa le spui despre ce ai aflat si poate chiar sa le multumesti ca te-au adoptat...Sunt multi copii in orfelinate care si-ar dori sa aiba parinti.
Faptul ca nu ti-au spus, sau cum ti-ar trece tie prin minte:"M-au mintit!" a fost doar ca sa te protejeze, pentru ca te iubesc si te considera copilul lor.
Vorbeste cu ei, ai sa vezi ca o sa fie mai bine.

| Brâncuşi a răspuns:

Nimic,nu le spune, tii secretul si te bucuri de familia tahappy.

| ToxiSun explică:

Sunt multe pareri aici.Si cred ca ar trebui sa le multumesc pentru ca mau crescut.Dar vreau sa speculez ceva...Parinti mei nu leau spus prietenilor mei dar parinti prietenilor mei stiau ca na este logig vine un strin doar si leau spus parinti.Dar ma rog nu era o chestie care trebuia spusa va multumesc pentru sfaturi va pup funda o so dau credddd DA SIGUR CA O DAU!