| livia_twilight a întrebat:

Cine poate sa imi faca o lista cu ce lucruri ar trebui sa imi iau intr-o tabara de 7 zile? E la munte...

*** FUNDA ***

2 răspunsuri:
| Mihaita23 a răspuns:

1.Cort
2.Mancare
3.Telefoane(daca ai semnal)
4.Crema de soare
5. Ochelari de soare
6.Haine
7.Pasta de dinti si perie de dinti
8.Plase daca culegi fructe
9.Un energizant ca sa ai energie
10.O partura si o perna

Sper ca ti-am fost de folos! Funda?

| LarissaMouse a răspuns:

Pai,in primul rand ar trebui sa iti ei atat haine subtiri,cat si putin mai groase. apoi trebuie sa ai la tine lucrurile pentru igiena personala(periuta de dinti,sampon,pasta de dinti, etc)ar trebui sa iti iei si un mic rucsac in care sa pui in el pachetul pe care il iei in excursii( * ), apa.in tabara vei vizita multe obiective turistice.ia-ti cu tine un aparat de fotografiat pentru a face multe poze.bineinteles,nu ar trebui sa lipseasca nici cosmeticele(simel, luciu de buze, etc).