| Byb2001 a întrebat:

Bună TPU, credeți că chestia cu blody merry dacă aprind o lumânare la 00 noaptea si spun de 3 ori se întâmplă ceva? Aș încerca să văd ce e.

5 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Bună! Bloody Mary este o legenda urbana. Termenul de Bloody Mary vine de la Maria I, regina Angliei, care a provocat o revolta religioasa și a torturat/omorât multe persoane protestante. Pe vremea aia, Anglia a fost împărțită în doua religi, cea catolica și cea protestanta, si din moment ce Papa și Vaticanul erau considerate sfinte iar preoții aveau un rol important în politica din timpul acela, Maria tinea cu religia catolica.Nu se întâmplă nimic deoarece nu exista Bloody Mary. Poti incerca dar îți garantez ca nu se va întâmpla nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Nu este, dar nu încerca.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca nu crezi in asta nu o sa se intample nimic dar daca crezi, creierul o sa te faca sa auzi zgomote sau sa ai parte de ceva experiente, dar asta doar daca te gandesti tu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Verifică. Dar poți testa și cu Satana. Când îl chemi, el vine rapid. El stă totdeauna pe aproape, dă târcoale.